12°
Soňa
28.3.2024
Chudák útočník! Brutalita na druhú! Skoro mu zlomili nohu i odkopli hlavu!

HEREDIA / Útočník kostarického tímu Herediano Christian Lagos na prvý semifinálový zápas CONCACAF Ligy majstrov tak skoro nezabudne. Pravda, ak si bude inkriminovanú situáciu vôbec pamätať... Od súpera toho totiž utŕžil až nadmieru!

Kostarické Herediano hostilo pred vlastným publikom mexický a favorizovaný Club America.

Zdravý rozum zostáva stáť!

Ešte pred zavŕšením polhodiny hry preplo v gebuli hosťujúcemu Michaelovi Arroyovi a na útočníka domácich Christiana Lagosa predviedol naozaj odporný zákrok. Bez akéhokoľvek úmyslu zasiahnuť loptu, ho brutálne prebrúsil zozadu a je len zázrak, že mu nezlomil členok! Lagos si ešte možno ani úplne nestihol uvedomiť, ako ho bolí noha, keď schytal riadnu šupu do hlavy! Ďalší futbalista mexického tímu Paolo Goltz totiž nedbal na to, že lopta je pri hlave ležiaceho Lagosa až prekliato blízko a plným náprahom pravačkou kopol. Trafil loptu, aj hlavu! Našťastie, z väčšej časti loptu, lebo ak by to naplno schytala Lagosova hlava, asi by už nebol medzi nami...

Prvý s červenou, druhý ani za žltú...

Michael Arroyo schytal za zákerný faul zozadu červenú kartu, Paolo Goltz obišiel bez napomínania. A ukázalo sa, že Christian Lagos nie je žiadna bábovka, ale tvrdý chlapík. Oba brutálne ataky totiž rozchodil a na trávniku napokon pobudol do 78. minúty. Hostia na oslabenie po prestávke doplatili, inkasovali tri góly, prehrali 0:3 a v domácej odvete budú mať čo robiť.