Highlighty: Slovan vyhral v Trnave, Košičania zničili Trenčín

Trnava fans

Zdroj: tasr

05.08.2012 22:00 | Futbalová Corgoň liga pokračovala zápasmi 4.kola. Nitra po góloch Šimončiča a Soumaha zvíťazila v Myjave 2:0.

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 45+. Hlohovský, ŽK: 8. Mikovič, 76. Stožický - 29. Kopúnek, 40. Grendel, 58. Bagayoko, 64. Milinkovič, rozhodovali: Sedlák - Brendza, Bobko, 8544 divákov

Trnava: Raška - Habánek (62. Stožický), Čvirik, Janečka, Ľ. Hanzel - Michal Gašparík (83. Mikinič), Čarnota, Karhan, Kaščák (46. Gross), E. Sabo - Mikovič
Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík - Milinkovič (64. L. Peltier), Grendel, Kopúnek, Hlohovský - Halenár (66. Szarka), Šebo (89. D. Hudák)

Prvú strelu na bránku vyslal v 5. min slovanista Hlohovský, ale Raška sa nenechal prekvapiť. O štyri minúty neskôr na opačnej strane Čarnota pekným oblúčikom uvoľnil Mikoviča, ktorý z prvej opečiatkoval brvno Putnockého bránky. V 32. min zaspala dvojica trnavských obrancov Čivirik a Hanzel, no Milinkovič po centri Lukšíka z ľavej strany nepotrestal ich zaváhanie. O minútu neskôr mal úvodný gól na hlave novic v trnavskom drese Sabo, ale po Karhanovom centri netrafil prázdnu bránku. V 39. min sa po Bagayokovej chybe rútil na Putnockého z ľavej strany Mikovič, v pokutovom území si obhodil Gorosita, ktorý ho diskutabilne zastavil, no píšťalka rozhodcu Sedláka zostala nemá. V nastavenom čase prvého polčasu udreli "belasí" - z ľavej strany poslal prízemný center Lukšík, trnavská obrana ho odvrátila len na kopačky Hlovoského a ten zo siedmich metrov nezaváhal - 0:1.

V 53. min ako nôž maslom prešiel cez trnavskú obranu Kolčák, pred prázdnu bránku naservíroval loptu Šebovi, ktorý ju však zle trafil a Hanzel ju odkopol spred bránkovej čiary. O dve minúty neskôr Gašparíkov pekný center nadvihol hlavou Hanzel a Putnocký mal čo robiť, aby lopta neskončila v sieti. Aj v 57. mohli Trnavčania vyrovnať, Hanzelov predĺžený center vrátil spätnou hlavičkou Čarnota, ale ani Grossovi, ani Mikovičovi sa nepodarilo skórovať. V 76. min Sabo unikol do pokutového územia, centrom našiel Karhana, ten loptu nohou už-už posielal do siete, ale Putnocký robinzonádou zachránil. V 81. mi vyprášil jeho rukavice strelou z vyše 20 metrov Gašparík. V 85. min preukázal svoje umenie opäť brankár hostí, keď po presnom Stožického centri zneškodnil Mikovičov pokus hlavou k ľavej žrdi.

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Videli sme výborný futbal vo fantastickej atmosfére, hráči Slovana využili našu únavu, čo bolo vidieť najmä v prvom polčase. Po zmene strán sme mali šance na gól, ale 'vďaka' gólmanovi hostí sme ho nedali. Na trnavských divákoch by sa mohli učiť aj fanúšikovia iných mužstiev."

Samuel Slovák (tréner Slovana): "Tento zápas bol pre mňa určitým spôsobom darček, odohrával sa vo výbornej futbalovej atmosfére. Naši hráči si uvedomili, že je to derby a veľmi dobre ho zvládli."

Spartak Myjava - FC Nitra 0:2 (0:1)

Góly: 29. Šimončič, 62. Soumah. Rozhodoval: Pavlík, bez kariet, 1982 divákov.

FC Nitra: Chudý – Szabó, Struhár, Kolmokov, Mičic – Šimončič, Nascimento (85. Zelenický), Gajdoš (79. Moravčík), Soumah, Čery (90+ Boszorád) – Šimonek.
Spartak Myjava: Solnička – Mrva, Černáček, Častulín, Ďuriš – Petráš, Kuračka, Štrba (56. Dian), Majerník – Sládek (65. Šebek), Kosík (65. Straka).

Úvod stretnutia sa niesol v opatrnom štýle a do 20. minúty bez vyložených šancí. To sa zmenilo až rohom domácej Myjavy, keď center od Kuračku pristál na hlave Štrbu a ten len tesne minul bránu. Hostia udreli v 29. minúte, Nacimento vyzval ku strele Šimončiča a ten povymetal pavučiny v Solničkovej bráne 0:1. O odpoveď sa snažil v 34. minúte Kosík, zbavil sa obrancu, ale brankár jeho strelu kryl. V 37. minúte opäť Kosík v akcii, tentoraz vysunul Petráša, ten mu loptu vrátil na hranicu 16-tky, ale následná strela bola zblokovaná.

Do úvodu druhého polčasu nastúpila odvážnejšie Nitra, vážnejšiu šancu si však nevytvorila. V 58. minúte domáci Dian vysunul Petráša, ten bol v pokutovom území atakovaný Mičicom, ale píšťalka arbitra Pavlíka zostala nemá. Nitra opäť gólovo uderila v 62. minúte, loptu si v 16-tke elegantne vymenili Nascimento so Soumahom a druhý menovaný nedal Solničkovi šancu. Spolupráca týchto dvoch hráčov priniesla šancu aj 69. minúte, tentoraz sa skóre nemenilo. Už o minútu sa o zníženie snažili noví hráči v poli Šebek a Straka, strela Straku z pravej strany však minula bránu Chudého. V 82. minúte vyšla Nitre kontra, Soumah prihral úplne voľnému Čerymu, ten však prestrelil myjavskú bránu. V 90. minúte sa do kontry dostal aj kapitán domáceho celku Černáček, jeho strela skončila na žrdi Chudého brány.

MFK Košice - AS Trenčín 3:0 (0:0)

Góly: 72. Novák (11 m), 84., 90. Škutka. Rozhodoval: Hracho, ŽK: Šinglár, Bašista - Mondek, Baez, Diaz, 1450 divákov.

MFK Košice: Tofiloski - Viazanko, Kavka, Bašista, Sekulič - Kuzma, Šinglár - Novák (79. Gál-Andrezly), Karaš (66. Bukata), Matič (66. Ostojič) - Škutka
AS Trenčín: Volešák - Mondek (82. Malec), Godál, Kleščík, Mazán - Baez (89. Bednárik) - Mazan, Štefánik, Diaz, Holúbek - Depetris

Od úvodných minút sa hral v košickom Čermeli medzišestnástkový futbal. V 15. minúte sa ocitol v šestnástke hostí Škutka, ale zoči-voči Volešákovi neuspel. Hostia odpovedali o dve minúty neskôr strelou Štefánika, ale jeho ďalekonosný pokus našiel iba brankára domácich. V 19. minúte efektne "zastrihal" Depetris, Tofiloski však vytlačil loptu na roh. V ďalšom priebehu obidve mužstvá dobre kombinovali, no obrany oboch mužstiev nepúšťali útočníkov do vyložených šancí. Tri minúty pred koncom prvého polčasu vysunul Matič nabiehajúceho Karaša, ale ten nepochopiteľne zaváhal a brankár hostí zažehnal blížiace sa nebezpečenstvo. V 44. minúte opäť Matič našiel v šestnástke hostí Škutku, no ten poslal loptu nad bránu Trenčína.

Do druhého dejstva vstúpili obidva tímy bez zmien v zostave a rovnako sa nezmenila ani hra oboch tímov. V 69. minúte mali po štandardnej situácii obrovskú šancu hostia, ale stav sa nemenil. Z následného protiútoku stiahol brankár hostí nedovolene Viazanka v šestnástke a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. K lopte sa postavil Novák a nekompromisne otvoril skóre duelu - 1:0. V 83. minúte sa ocitol v dobrej šanci Viazanko, ale z dobrej pozície prestrelil bránu hostí. O minútu neskôr po rohovom kope rozjasal košické tribúny Škutka, ktorý po gólovej hlavičke upravil na 2:0. V 90. minúte spečatil triumf domácich Škutka, ktorý zužitkoval ideálnu prihrávku Sekuliča - 3:0.

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok  2:0  (2:0)

Góly: 4. Kostadinov, 18. Adámik. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Pribula, Petráš - Ďubek, 1550 divákov.

1. FC Tatran Prešov: Diviš - Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas - Kostadinov, Poliaček (86. Deoli Veira), Lipták, Marcin - Pribula (74. Papaj), Guba (63. Adam)
MFK Ružomberok: Zich - Maslo, Práznovský, Greššák, Jurkemik - Nagy - Pekár, Ďubek, Lovás (57. Lupták) - Serečin, Mukendi (71. Almaský)

V minulej sezóne sa obaja súperi trikrát rozišli zmierlivo 1:1, tentoraz však dali Prešovčania na takýto výsledok rýchlo zabudnúť. Postarali sa o to hlavne aktuálne posily, zásluhou ktorých domáci išli rýchlo do vedenia. Marcinov center v 4. minúte nespracoval Greššák, čím ponúkol loptu Kostadinovovi. Bulharský legionár pri svojom prvom štarte v základnej zostave Tatrana otvoril skóre strelou k pravej žrdi. V 18. minúte už bolo 2:0, keď Adámik, ktorý prišiel pred týmto zápasom na hosťovanie, po rohu Pribulu a ďalšej chybe ružomberskej obrany pohodlne pridal druhý gól. Od 25. do 40. minúty mali výraznú prevahu hostia, hralo sa iba na domácu bránu, ale skóre sa nemenilo. Vzápätí v 43. minúte mohli Prešovčania pridať aj tretí gól, ale Gubovu strelu z uhla do opustenej brány zastavil v poslednej chvíli hosťujúci obranca. V 2. polčase mužstvá veľa futbalovej krásy neukázali. Zopár šancí alebo skôr iba náznakov zostalo na oboch stranách nevyužitých. Napriek tomu hľadisko v závere zápasu tlieskalo Prešovčanom. Šarišania v druhom domácom zápase v tejto sezóne dosiahli rovnaký výsledok, keď predtým už v 2. kole zdolali 2:0 Senicu.

MŠK Žilina - FC Senica 2:0 (2:0)

Góly: 30., 43. Pich. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Angelovič - Krajčík, ČK: 45. Kalabiška (Senica), 2057 divákov.

MŠK Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Leitner, Angelovič - Pečovský - Barčík (72. Káčer), Paur, Pich - Majtán (60. Deza), Guima.
FC Senica: Švenger - Krajčík, Brabec, Koutný, Kalabiška - Wijlaars, Diviš (59. Váradi), Kóňa, Babic (46. Pavlík) - Masaryk, Blackburn (81. Diarrassouba)

V Žiline to od úvodných minút nebol príliš oslnivý futbal, i keď náznaky gólových príležitostí sa vyskytli na oboch stranách. Prvú vážnejšiu šancu mal už v prvej desaťminútovke domáci útočník Majtán, ktorý si výborne nabehol na centrovanú loptu, no špičkou kopačky ju za chrbát brankára Švengera, ktorý predviedol skvelý zákrok, nedostal. V 27. minúte sa na hranici ofsajdu ocitol voľný Seničan Diviš a nebyť skvelého zákroku domáceho brankára Dúbravku, vyhrávať mohli aj hostia. Žilina odpovedala rýchlo a najlepším možným spôsobom. Barčíkov center z pravej strany našiel výborne postaveného Róberta Picha a ten hlavou v 30. minúte otvoril skóre zápasu. Hlavičky nie vysokého Picha ohrozovali senickú bránku i naďalej a v 43. minúte rovnakým spôsobom do protipohybu brankára Švengera tento výborne hrajúci útočník poslal Žilinu už do dvojgólového vedenia. V samom závere prvého polčasu Kalabiška v senickej šestnástke fauloval Majtána a pískal sa pokutový kop, navyše hosťujúci obranca videl okamžite červenú kartu. Loptu si na biely bod postavil Barčík, i keď si žilinské tribúny pýtali Roba Picha. Domáci kapitán napokon penaltu zahodil, keď poslal loptu tesne vedľa Švengerovej pravej žrde.

Oslabená Senica nezložila zbrane, naopak po zmene strán sa snažila zo zápasom niečo urobiť. V 53. minúte Koutný sám vyzvŕtal až trojicu žilinských hráčov, uvoľnil na pravom krídle Kóňu, ktorý mohol pohodlne centrovať do šestnástky, kde skákal Blackburn, no k zakončeniu sa nedostal. Blackburn sa potom dostal aj k spätnej lopte, no neporadil si so stopérom Leitnerom. V 60. minúte to bol Kóňa, ktorý tvrdou strelou spoza šestnástky skúšal šťastie, ale Dúbravka loptu skrotil. V záverečnej polhodinke sa opäť ofenzívne prebudili aj domáci. V 76. minúte predviedol krásnu akciu aj zakončenie žilinský mladík Deza, jeho technická strela z hranice šestnástky mierila priamo do šibenice, no výborne zasiahol brankár Švenger. A senický gólman zachránil svoj aj pri šanci Guimu, ktorý sa z bezprostrednej blízkosti snažil dostať loptu do siete pätičkou. Päť minút pred koncom bol v dobrej streleckej pozícii aj striedajúci Káčer, ale pravačkou z hranice pokutového územia tesne minul. Žilina teda zdolala Senicu 2:0.

Dukla Banská Bystrica - FC ViOn Zlaté Moravce 0:0

ŽK: 36. Považanec, 80. M. Matúš - 35. Obročník, 41. Orávik, 45. Žilák, rozhodovali: Straka - Súkeníková, Kubačka, 1820 divákov

Banská Bystrica: Boroš - M. Turňa, Poljovka, Gyömbér, Savič (60. M. Pančík) - Marek Hlinka - Brašeň, Považanec, T. Hučko - M. Matúš (85. Laksík), Slančík (57. Rejdovian)
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Bortel, Pavol Majerník, Chren - Obročník - Orávik (70. Bolinha), Škvarka (84. Pavlovič), Žilák - Hodek, Ľ. Bernáth (75. Candrák)

V úvodných minútach si miernu prevahu utvorili hostia, ale potom už mali viac z hry domáci hráči, ktorí v 11. min mohli otvoriť skóre po presnom centri Hučka na opačnú stranu, kde si loptu spracoval Brašeň, prešiel do šestnástky, ale mieril tesne vedľa. Zaujímavá bola aj strela Hučka z hranice pokutového územia bez prípravy, ktorú Zlatomoravčania zblokovali. Výstrahu Dukly si zobrali Jarábkovi zverenci zrejme k srdcu a pohrozili v 15. min. Po rohovom kope poslal loptu tesne vedľa Obročník a o minútu neskôr podobne ako Hučko strieľal Žilák s rovnakým výsledkom. Domáci potom viac pritlačili súpera na vlastnej polovici, ale úspešná mohla byť až v 28. min individuálna akcia Považanca, ktorý sa kombinačnou technikou preštrikoval do pokutového územia, prihral Matúšovi, ale ten tiesnený v dobrej pozícii netrafil loptu. Hostia mohli po polhodine hry využiť nedorozumenia v obrane Dukly, ale nedostali sa do koncovky.

Aj v úvode druhého polčasu mali prevahu futbalisti spod Urpína. V 64. min po Turňovej prihrávke z pravej strany mohol otvoriť skóre nepokrytý Brašeň, ktorý však prestrelil bránu ViOn-u. Hostia následne kontrovali, Hodek šikovne prihral do päťky Bernáthovi, ale pri žrdi zasahoval nohou Hučko. Dobrú možnosť mal v 67. min Rejdovian, ale ani on nenašiel v pokutovom území recept na obranu a brankára Zlatých Moraviec. Po ňom to skúšal individuálne aj Považanec. Na opačnej strane zaujala akcia z pravej strany Škvarka však neprekonal Boroša. V 83. min sa pokúsil zmeniť bezgólový stav striedajúci Candrák, dobre napriahol z asi dvadsiatich metrov, ale nemieril presne. Záverečné minúty boli na Štiavničkách hektické, oba tímy sa snažili streliť gól, najväčšiu šancu mal po rohovom kope Bortel, no hlavou poslal loptu vedľa pravej žrde.

Autor: Vladimír Ambrozek

Zdroj: noviny.sk/huste.tv/tasr