17°
28.3.2024
Dve torpéda lámuce brvná! To jedno je z Nemecka, druhé zase z Ruska

MUNSTER/ROSTOV / Lámači kostí - to je pojem, ktorý je celkom zaužívaný. Lámači brvien - tento veru ani nie. Teraz vám ale dvoch ukážeme. Včerajšok totiž priniesol vo futbalovej Európe dva krásne góly, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. Jeden padol v Nemecku, ten druhý krásavec v Rusku...

Mať takú ľavú nohu!!!

V prvom kole nemeckého DFB-Pokal hostil treťoligový SC Preußen Münster súpera, ktorý nemohol byť silnejší. Obhajcu trofeje a majstra krajiny - mníchovský Bayern. Bavori domácim nedali ani najmenšiu šancu čo i len pričuchnúť k senzácii. Vyhrali 4:1, navyše na 3:0 v prospech favorita zvýšil sedem minút po prestávke rakúsky obranca David Alaba nevídanou pumelicou. Strela z jeho ľavačky fičala rýchlosťou 106 km/h a od brvna sa odrazila za chrbát bezmocného brankára SC Preußen Münster Masucha. Jednoducho - nádhera!

Riadne dopletený Pletikosa...

Ale aby Alaba nebol na seba príliš pyšný, na druhom konci Európy vykúzlil jedno nádherné diaľkovo ovládané torpédo aj Brazílčan Joaozinho. Celým menom João Natailton Ramos dos Santos, ľavé - iba 163 cm vysoké ľavé krídlo - hrajúce za ruský Krasnodar. Tento 25-ročný futbalista vykúzlil v 21. minúte zápasu 4. kola najvyššej súťaže na pôde FK Rostov gólovú šupu, ktorá sa musela páčiť aj skúsenému 35-ročnému brankárovi domácich - Chorvátovi Stipemu Pletikosovi... Dosť bolo slov - pozrite si ho TU.