14°
25.4.2024
Fanúšikovia Legie Varšava poslali pekný odkaz vedeniu UEFA

VARŠAVA / Nielen osoby číslo jeden futbalovej Legie Varšava Dariusza Mioduského potešilo vyradenie Celticu Glasgow v play-off Ligy majstrov s Mariborom.

Domáci fanúšikovia si pre nenávidenú UEFA priprafili trefné choreo. Pretože o futbal nejde, ale o peniaze áno! Písalo sa na obrovskom  transparente pod ešte v praäčším prasaťom v logu UEFA a oblečenom v košeli so znakmi eura a držiacom odkaz, že šesť gólov je menej ako jeden.

Škótsky tím po remíze 1:1 v Slovinsku a domácej prehre 0:1 bude hrať len v skupinovej fáze Európskej ligy. Celtic pôvodne nemal účinkovať ani v play-off Ligy majstrov, v 3. predkole totiž s Legiou prehral oba zápasy - 1:4 vo Varšave a 0:2 doma. Pre neoprávnený štart obrancu Bartosza Bereszyňského v odvete, v ktorej nastúpil len na štyri minúty, však UEFA výsledok duelu skontumovala na 3:0 a Celtic postúpil.

Futbalisti Legie Varšava napokon zvládli štvrtkový odvetný duel play-off Európskej ligy 2014/2015, keď vyhrali na domácom ihrisku s kazašským klubom FK Aktobe 2:0 a postúpili do skupinovej fázy EL. V prvom zápase v Kazachstane vyhrala Legia 1:0. Za poľský tím odchytal celý zápas slovenský brankár Dušan Kuciak a Ondrej Duda zaň hral do 88. minúty.