Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Glasgow Rangers vyhodili zo škótskej Premier League

oslava golu Glasgow Rangers

Zdroj: tasr

04.07.2012 19:32 | Futbalový klub Glasgow Rangers si v nasledujúcej sezóne nezahrá v škótskej najvyššej súťaži Scottish Premier League (SPL). Snahu "jazdcov" o účinkovanie odmietli ostatné prvoligové tímy.

SPL vo vyhlásení uvádza, že kluby v stredu "veľkou väčšinou" rozhodli o vylúčení dlhmi zmietaného mestského rivala Celticu Glasgow. Minulý mesiac klub odkúpilo konzorcium na čele s podnikateľom Charlesom Greenom. Majetok klubu so 140-ročnou históriou ohodnotili na 5,5 milióna libier. Novému majiteľovi sa nepodarilo dohodnúť s britskými daňovými úradmi na tom, aby zachránili 54-násobného škótskeho majstra pred bankrotom. Celková výška dlhu Glasgowu Rangers sa vyšplhala na 21 miliónov libier.

Rangers sa teraz budú uchádzať o prihlášku do Škótskej futbalovej ligy (SFL), ktorá zastrešuje tri nižšie súťaže pod Premier League. "Ak odsúhlasia našu prihlášku, budeme hrať v lige, ktorú SFL uzná za vhodné a odtiaľ sa budeme posúvať vyššie," uviedol Green.

Rangers a ich odveký rival Celtic si rozdelili všetky škótske tituly od roku 1985, keď v škótskej Premier League triumfoval Aberdeen pod vedením legendárneho trénera Alexa Fergusona. "Jazdci" patria k najpopulárnejším tímom v celej Veľkej Británii a na konte majú rekordných 54 národných titulov.

V budúcej sezóne by mal obsadiť ich miesto v 12-člennej lige vicemajster druhej najvyššej súťaže Dundee, alebo Dunfermline, ktorý z SPL vypadol.

Autor: Tomáš Magáth

Zdroj: noviny.sk/tasr

Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt