Glasgow Rangers vyhodili zo škótskej Premier League

oslava golu Glasgow Rangers

Zdroj: tasr

04.07.2012 19:32 | Futbalový klub Glasgow Rangers si v nasledujúcej sezóne nezahrá v škótskej najvyššej súťaži Scottish Premier League (SPL). Snahu "jazdcov" o účinkovanie odmietli ostatné prvoligové tímy.

SPL vo vyhlásení uvádza, že kluby v stredu "veľkou väčšinou" rozhodli o vylúčení dlhmi zmietaného mestského rivala Celticu Glasgow. Minulý mesiac klub odkúpilo konzorcium na čele s podnikateľom Charlesom Greenom. Majetok klubu so 140-ročnou históriou ohodnotili na 5,5 milióna libier. Novému majiteľovi sa nepodarilo dohodnúť s britskými daňovými úradmi na tom, aby zachránili 54-násobného škótskeho majstra pred bankrotom. Celková výška dlhu Glasgowu Rangers sa vyšplhala na 21 miliónov libier.

Rangers sa teraz budú uchádzať o prihlášku do Škótskej futbalovej ligy (SFL), ktorá zastrešuje tri nižšie súťaže pod Premier League. "Ak odsúhlasia našu prihlášku, budeme hrať v lige, ktorú SFL uzná za vhodné a odtiaľ sa budeme posúvať vyššie," uviedol Green.

Rangers a ich odveký rival Celtic si rozdelili všetky škótske tituly od roku 1985, keď v škótskej Premier League triumfoval Aberdeen pod vedením legendárneho trénera Alexa Fergusona. "Jazdci" patria k najpopulárnejším tímom v celej Veľkej Británii a na konte majú rekordných 54 národných titulov.

V budúcej sezóne by mal obsadiť ich miesto v 12-člennej lige vicemajster druhej najvyššej súťaže Dundee, alebo Dunfermline, ktorý z SPL vypadol.

Autor: Tomáš Magáth

Zdroj: noviny.sk/tasr

Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt