10°
Jaroslava
26.4.2024
Gólové torpédo z 92. minúty. Ďalekonosná pumelica, brvno sa trasie asi ešte teraz

EDINBURGH / V druhej najvyššej škótskej futbalovej súťaži dnes bolo v Edinburghu na programe mestské derby Hibernian - Hearts of Midlothian. A dočkalo sa naozaj famózneho vyvrcholenia, hoci domáci diváci z neho radosť nemali.

Futbalisti Hearts prišli v 11. kole na trávnik svojho rivala ako líder súťaže s famóznou bilanciou. Veď z predošlých desiatich duelov vyhrali deväť a ešte neokúsili trpkú chuť prehry.

Šupa, bomba, pumelica!

Na ihrisku Hibernianu k nej však boli prekliato blízko. Po góle Malongu totiž od 44. minúty prehrávali a dvanásť minút pred koncom navyše prišli o vylúčeného Patersona. Napriek tomu dokázali vyrovnať na konečných 1:1. A urobili to dych vyrážajúcim spôsobom. Teda konkrétne ich obranca Alim Öztürk. Tento 21-ročný v holandskom Alkmaare narodený Turek sa oprel do lopty hádam 38 metrov od súperovej brány a to, čo vyslala jeho pravačka, to bola rana ako z dela! Brankár Hibernianu Oxley stál v tej chvíli asi štyri metre pred bránkovou čiarou a na neočakávané torpédo nemal nárok. Brvno jeho brány, od ktorého sa lopta odrazila za bránkovú čiaru, sa trasie hádam ešte aj teraz... Po remíze 1:1 majú Hearts pred druhým tímom tabuľky Glasgow Rangers v tabuľke 7-bodový náskok, "jazdci" ale majú zápas k dobru.