Zatiahnuté, dažďové prehánky
Juraj
24.4.2024
Hetrik okorenený excelentnými nožničkami. To všetko stihol za 20 minút!

TEPLICE / Dnes som naozaj mal svoj deň. To si mohol v pondelok úplne pokojne povedať nigérijský útočník Teplíc Chukwudi Chukwama. Do siete súpera totiž nasúkal tri kusy za dvadsať minút a jeden jeho zásah bol vskutku výstavný!

V českej súťaži tímov do 21 rokov hostil FK Teplice v prvom kole Mas Táborsko a poriadne mu znechutil štart do novej sezóny. Na rováši to má predovšetkým 20-ročný Nigérijčan Chukwudi Chukwama.

Dostane šancu aj v A-mužstve?

Ten otvoril skóre duelu už v 5. minúte, v osemnástej sa strelecky presadil opäť a v 25. minúte zavŕšil svoj rýchly hetrik. Teplice viedli vďaka nemu 3:0 a keďže do konca zápasu nedali nohu dole z plynu, rozdrvili Táborsko napokon 6:0. Okrem hetriku si Chukwudi Chukwama pripísal na konto aj jednoznačne najkrajší gól zápasu. Po tom, ako mu po rohovom kope spoluhráč priťukol hlavou loptu, si ju najprv jedným dotykom pripravil a vzápätí vystrihol z hranice šestnástky parádne nožničky, ktoré skončili pod brvnom brány súpera. "Áčko" Teplíc v prvom kole českej ligy v Hradci Králové gól nedalo, a tak si milovník hip hopu dôrazne vypýtal miestenku do jeho zostavy pre ďalší zápas proti Českým Budějoviciam.