Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Kuciak považuje za reprezentačnú jednotku Muchu

Slovensko

Zdroj: sita, Slovensko

12.09.2012 08:57 | Po nečakanom pondelňajšom rozhodnutí slovenského futbalového brankára Jána Muchu ml. odísť zo zrazu a opustiť spoluhráčov z A-mužstva ešte počas prípravy na utorkový duel s Lichtenštajnskom v kvalifikácii o postup na MS 2014 do Brazílie dostal dôveru medzi žrďami na spomenutý zápas Dušan Kuciak pred Dušanom Pernišom.

Dvadsaťsedemročný brankár poľskej Legie Varšava si proti Lichtenštajnsku udržal čisté konto a tiež prispel k víťazstvu Slovenska 2:0 nad outsiderom kvalifikačnej G-skupiny. Rodák zo Žiliny Kuciak síce nemal na bratislavských Pasienkoch veľa práce, v prvom polčase však v priebehu dvoch minút zlikvidoval nebezpečné strely Erneho a Polverina. "Chytalo sa mi dobre. Mal som nejaké ´povinné´ zákroky, bolo by hlúpe dostať z takých striel gól. Samozrejme, že mi to pomohlo chytiť sa v tomto zápase. Mohlo to byť aj tak, že jedna strela od lichtenštajnských futbalistov na našu bránku by znamenala gól. To by ma veľmi mrzelo," uviedol po víťaznom utorňajšom stretnutí D. Kuciak, pre ktorého to bol 4. štart v najcennejšom drese.

Bohaté brankárske skúsenosti

Bývalý brankár Trenčína, Žiliny, anglického tímu West Ham United a rumunského mužstva FC Vaslui, ktorý je od vlaňajšieho roka v Legii Varšava, nastúpil za A-mužstvo Slovenska naposledy 29. mája 2010 v medzištátnom prípravnom dueli proti Kamerunu (1:1). Po viac ako dvoch rokoch sa stal člen kádra SR na majstrovstvách sveta 2010 v JAR ochrancom svätyne národného mužstva. Na otázku, či to môže znamenať zlom v jeho kariére a možnosť stať sa prvým brankárom v slovenskej reprezentácii, Dušan Kuciak odpovedal: "To sú záludné otázky. Nechcem sa k nim vyjadrovať, pretože si myslím, že reprezentačnou jednotkou je Jano Mucha." O tom, kto dostane priestor v základnej zostave na duel s Lichtenštajnskom po odchode spomenutého Jána Muchu, mali tréneri slovenského futbalového A-tímu Stanislav Griga - Michal Hipp jasno. Prvý menovaný sa na pozápasovej tlačovej besede krátko vyjadril aj na túto brankársku tému. "My sme nemali dilemu. Kuciak v Legii Varšava pravidelne chytáva, Perniš v ďalšom poľskom klube Pogoň Štetín nie a navyše mal aj drobné zranenie," vysvetlil S. Griga.

Autor: Vladimír Ambrozek

Zdroj: sita

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt