Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Maskotom futbalových MS 2014 bude pásovec

Zdroj: youtube

17.09.2012 11:39 | Futbalové majstrovstvá sveta 2014 v Brazílii majú svojho maskota, pásovcovi trojpásovému v národných farbách treba už iba vybrať meno.

Usmievavú postavičku predstavil v nedeľu najlepší strelec v histórii svetových šampionátov Ronaldo. Zatiaľ čo skutočný reprezentant juhoamerickej fauny je hnedý, jeho futbalový variant hýri farbami. Telo má žlté, prsty hnedé, oči a trenírky zelené, tričko biele a pancier modrý. "Maskot bude v nasledujúcich dvoch rokoch hrať dôležitú rolu pri prezentácii podujatia. Som si istý, že pomôže nadchnúť mnoho mladých futbalových fanúšikov v Brazílii aj v iných krajinách sveta," povedal Ronaldo.

Pásovec trojpásový je vzácny druh cicavca, ktorého už považovali za vyhubeného. Keď sa nachádza v ohrození, dokáže sa zvinúť do klbka pripomínajúceho loptu. Podľa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) by jeho meno mali vybrať fanúšikovia v hlasovaní.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Vladimír Ambrozek

Zdroj: sita/youtube

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt