Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intezívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

REPORTÁŽ: Slováci sú už v Holandsku, vieme zostavu

Zdroj: noviny.sk z Rotterdamu

29.05.2012 23:00 | Krátko pred 13.00 h pristál Boeing 737-400 s členmi slovenskej futbalovej reprezentácie na palube na amsterdamskom letisku Schiphol. Odtiaľ sa zverenci trénerského dua Stanislav Griga, Michal Hipp presunuli autobusom do 70 km vzdialeného Rotterdamu, ktorý je dejiskom stredajšieho medzištátneho zápasu Holandsko - SR (úvodný výkop o 20.30 h). Takmer dvojhodinový let bol bezproblémový.

Štoch, Štoch! Tešil sa policajt

Po pristátí upútal pozornosť "našincov" krídelník Miroslav Stoch. Dvadsaťdvaročný ofenzívny hráč získal s mužstvom FC Twente v roku 2010 holandský ligový titul a futbaloví fanúšikovia z krajiny tulipánov si ho stále pamätajú.

"Štoch, Štoch" hovoril jeden z príslušníkov letiskovej polície svojmu kolegovi prechádzajúc popri slovenskej výprave. Nitriansky odchovanec medzičasom prestúpil do tureckého Fenerbahce Istanbul a svojimi krásnymi gólmi sa pravidelne zapisoval do povedomia futbalových nadšencov nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe.

Nováčikom v národnom drese je Ľubomír Guldan z bulharského Ludogorca Razgrad. Má za sebou výbornú sezónu ovenčenú bulharským double. Pozvánka ho zastihla v sobotu večer, a už v nedeľu v Bratislave absolvoval reprezentačný tréning. Rešpekt z hviezdneho súpera síce bolo z jeho slov cítiť, o žiadnom strachu ale nebolo ani zmienky.

"Je to skvelý tím, vicemajstri sveta, s množstvom hviezd. Je tu istý rešpekt, ale nie strach," povedal bývalý hráč Žiliny či švajčiarskeho Thunu. Jeho spoluhráči z klubu boli v tíme bulharského výberu pri sobotňajšej prekvapujúcej výhre v Amsterdame nad Oranjes 2:1. "Samozrejme, už som volal s niektorými spoluhráčmi. Tí mi povedali, že Holanďania pôsobili trochu unaveným dojmom. Sú v príprave na EURO a bojovali o miesta v nominácii na šampionát," dodal.

Hviezdna generácia

Špecifický bude duel na štadióne Feyenoordu pre Miroslava Stocha, ktorý v holandskej lige slávil titul s Twente Enschede. "Majú veľmi veľa hviezd. Najlepšieho strelca nemeckej ligy Huntelaara, v Arsenale strelecky žiaril van Persie. Sú tu Robben či Sneijder. Teším sa. Zápas nevnímam ako odplatu z osemfinále MS v JAR.

To už bude niečo úplne iné. Oni sa pripravujú na EURO, my na novú kvalifikáciu," povedal hráč Fenerbahce Istanbul. Zápas s Poľskom v rakúskom Klagenfurte vynechal pre problémy s kolenom, už je však fit a mal by nastúpiť. "V nedeľu som už s chuťou trénoval a všetko bolo v poriadku. Ak by som zacítil iba malú bolesť, ani by som do Holandska necestoval," dodal bývalý hráč Chelsea Londýn.

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti TWITTER a vyhrajte!

Autor: Tomáš Magáth , Vladimír Ambrozek

Zdroj: noviny.sk z Rotterdamu/sita/tasr

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt