15°
26.4.2024
Strašná papanica! Jasle roka? Desaťročia? Storočia? Posúďte vy!

AMSTERDAM / Vo futbale sú momenty, ktoré okamžite zdvihnú zo sedadiel celý štadión a dostanú do varu aj tých, ktorí ich vidia na televíznych obrazovkách, či neskôr prostredníctvom internetu. Jeden takýto úžasný futbalový kúsok má na rováši iba 19-ročný útočník Ajaxu Amsterdam Ricardo Kishna.

Mladík, ktorý prišiel do Ajaxu z Den Haagu v roku 2010, už nastupuje aj za A-mužstvo v Eredivisie. No a 23-ročný belgický obranca Heerenveenu Stefano Marzo naňho veru tak skoro nezabudne!

Ale že strašne ho okabátil!

Ricardo Kishna odohral na domácej pôde v 13. kole proti Heerenveenu ozaj vydarený zápas. Respektíve, vydarených 27 minút. V 63. minúte vystriedal Lasseho Schöneho a o ďalších desať zvýšil vedenie Ajaxu na 3:1. Jeho vrcholné číslo však ešte len malo prísť. V 83. minúte znemožnil chudáka Stefana Marza naozaj až do špiku kostí. Pri bránkovej čiare mu nasadil jasličky takým spôsobom, ktorý je opisovať úplne zbytočné... To si proste treba pozrieť, pokochať sa, nechať pookriať svoju futbalovú dušu a v duchu chlapcovi zatlieskať! Proste, klobúk dolu!