Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intezívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Taliani s Angličanmi zlomili štvrťfinálový rekord ME

ME 2012, Taliansko-Anglicko

Zdroj: sita, ME 2012, Taliansko-Anglicko

27.06.2012 17:15 | Európska futbalová únia (UEFA) síce ešte nemá kompletné čísla, ale aj tak si trúfa odhadnúť, že nedeľňajšie víťazstvo Talianska nad Anglickom stanovilo nový historický rekord v celosvetovej sledovanosti štvrťfinálových zápasov majstrovstiev Európy.

Podľa hlásení z prvých 20 trhov stretnutie videlo 100 miliónov divákov, čaká sa na správy od 100 vysielacích spoločností.

Doterajší rekord patril inej prehre Anglicka po penaltovom rozstrele - s Portugalskom na kontinentálnom šampionáte v roku 2004. Tú si nenechalo ujsť 228,2 milióna divákov. V nedeľu len vo Veľkej Británii sledovalo súboj Angličanov s Talianmi v priemere 20,3 milióna ľudí. Pre porovnanie, londýnsky koncert pri príležitosti diamantových osláv panovania britskej kráľovnej Alžbety II. dosiahol priemer 14,7 milióna. Taliansko zaznamenalo cifru 21,8 milióna.

Autor: Vladimír Ambrozek

Zdroj: noviny.sk

Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt