Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Fiorentina prepustila trénera za útok na vlastného hráča

Zdroj: youtube - Tréner Fiorentiny Rossi udrel hráča

03.05.2012 19:00 | Vedenie talianskeho futbalového klubu AC Fiorentina prepustilo trénera Delia Rossiho, ktorý počas stredajšieho domáceho zápasu Serie A 2011/2012 s Novarrou za stavu 0:2 fyzicky zaútočil na vlastného zverenca.

Srbský útočník Adem Ljajič sarkastickým potleskom reagoval na rozhodnutie kouča stiahnuť ho z ihriska už v 32. min predmetného duelu. Kamery následne odhalili, že vyprovokovaný kormidelník ho na lavičke udrel. Incident trval niekoľko sekúnd, dvojicu museli od seba oddeliť ďalší členovia realizačného tímu a hráči v okolí. Stretnutie sa skončilo nerozhodným výsledkom 2:2, o vyrovnanie sa postaral dvoma gólmi v druhom polčase Riccardo Montolivo. Ani tento fakt však "nezachránil kožu" Deliovi Rossimu, ktorého prepustenie zverejnil bezprostredne po stretnutí prezident klubu Andrea Della Valle.

"To čo sa stalo, je veľmi nepríjemné. Prekvapilo ma to o to viac, že pán Rossi je mierumilovný, pokojný človek. Takéto situácie však nepatria k futbalu a my sme museli konať, preto sme prepustili trénera," uviedol pre Sky Sport Italia Della Valle a doplnil: "Od štvrtka sa budeme zaoberať otázkou obsadenia uvoľnenej pozície. Nechceli by sme byť ku koučovi krutí, ale cítili sme, že to musíme urobiť, že ho musíme prepustiť. Je to pre jeho vlastné dobro. Ja osobne som nevidel na vlastné oči, čo sa stalo na striedačke, aj keď som bol na zápase. Už som sa o celom incidente porozprával s trénerom a on mi vysvetlil svoje správanie a zároveň sa ospravedlnil. Nič to však nemení na fakte, že sme s ním ukončili spoluprácu."

Delio Rossi pripísal svoje skratové konanie veľkému tlaku na jeho osobu. Fiorentina totiž nemá dve kolá pred koncom najvyššej talianskej súťaže istotu príslušnosti k elite v budúcej sezóne. Nad zostupovým pásmom má k dobru šesť bodov.

Autor: Vladimír Ambrozek

Zdroj: noviny.sk/web/youtube

Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt