17°
28.3.2024
Trnava sa lúči s Európou remízou 1:1, Mak strelil gól Kišiňovu

ST. GALLEN / Futbalisti slovenského tímu FC Spartak Trnava nepostúpili do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA. Trnavčania remizovali vo štvrtkovej odvete play-off so švajčiarskym klubom FC Zürich 1:1 (0:1) a v dvojzápase s týmto súperom prehrali s celkovým skóre 2:4.

Prvý gól odvetného stretnutia, ktoré sa hralo v St. Gallene, strelil v 48. min tuniský kapitán domácich Yassine Chikhaoui. Domáci potom z viacerých šancí ďalšie góly nepridali. V nadstavenom čase sa dočkali Trnavčania, keď na 1:1 vyrovnal tečovanou strelou striedajúci Nikolas Špalek.
Slovenský futbal bude pri piatkovom žrebe skupinovej fázy Európskej ligy zastupovať Slovan Bratislava.

Európska liga 2014/2015 - play-off - odvetný zápas - štvrtok:

FC Zürich (Švaj.) - FC Spartak Trnava (SR) 1:1 (0:0) - prvý zápas 3:1, do skupinovej fázy EL postúpil FC Zürich

Góly: 48. Chikhaoui - 90.+ Špalek, ŽK: 54. Siva, 85. Jendrišek, 89. Janečka (všetci Trnava), rozhodovali: Madden - Chambers, Stevenson (všetci Škót.)

FC Zürich: D. Da Costa - P. Koch, Kecojevič, Djimsiti – Buff (78. F. Rodríguez), Yapi-Yapo, Rikan, Schönbächler (83. M. Brunner) - Chiumento - Chikhaoui (69. Etoundi), Chermiti
Trnava: Rusov - Siva, Bortel (74. Soungole), Martin Tóth, Čonka - Janečka, Casado - Schranz (51. K. Kuzma), Cléber (56. Špalek), Jendrišek - Mikovič

Prvý polčas sa niesol v opatrnom tempe. Domácim to stačilo na udržanie postupového náskoku a Trnavčanom chýbal lepší pohyb a moment prekvapenia. V 20. min zaujala ruka domáceho stopéra Kecojeviča pri akcii Mikoviča, ale zostala rozhodcom nepovšimnutá. Najväčšia a zrejme aj jediná väčšia šanca I. polčasu sa zrodila po necelej polhodinke, keď stredopoliar FC Zürich Rikan napálil loptu z pár metrov len do brankára Trnavy Rusova.
Z druhého polčasu ubehli len tri minúty, keď sa futbalovejší Zürišania dočkali gólu. Sieť za Rusovom rozvlnil strelou z hranice šestnástky kapitán Chikhaoui. Tréner Trnavčanov Jarábek reagoval dvojnásobným striedaním, ale domáci mohli pridať v rýchlom slede ďalšie dva góly. Po nebezpečných pokusoch Chermitiho sa však vyznamenal Rusov. V 66. min po sóle napriahol kapitán Trnavy Janečka, ale brankár Da Costa si s jeho pokusom poradil. V 82. min sa neujala ani strela ľavačkou v podaní Jendriška. O niečo neskôr mohlo byť 2:0, ale loptu smerujúcu do prázdnej bránky vykopol v poslednej chvíli jeden z obrancov hostí. Trnava predsa len strelila gól. V nadstavenom čase sa presadil iba 17-ročný talent Špalek. Po všetkých stránkach lepší Zürich napriek tomu bez väčších problémov postúpil do skupinovej fázy EL.

Róbert Mak strelil gól Kišiňovu

Futbalisti PAOK Solún zvládli štvrtkový odvetný duel play-off Európskej ligy 2014/2015, keď vyhrali na domácom ihrisku s moldavským klubom Zimbru Kišiňov vysoko 4:0. V prvom zápase v Kišiňove PAOK prehral 0:1. Do skupinovej fázy EL postúpil po súčte skóre grécky klub, v ktorom hrá aj Slovák Róbert Mak. Slovenský reprezentant hral v drese domáceho celku do 83. min a v 79. min strelil gól na 3:0.

Výsledky štvrtkových odvetných stretnutí play-off Európskej ligy vo futbale 2014/2015:

FK Krasnodar (Rus.) - Real Sociedad San Sebastián (Šp.) 3:0 (0:0) - prvý zápas 0:1, do skupinovej fázy EL postúpil Krasnodar
Góly: 71. Joaozinho, 88. Pereyra, 90. Ari, ČK: 90.+ Joaozinho - 90.+ Bergara po 2. ŽK

Neftči Baku (Azer.) - Partizan Belehrad (Srb.) 1:2 (0:1) - prvý zápas 2:3, do skupinovej fázy EL postúpil Partizan
Góly: 81. Wobay - 24. a 90.+ Skuletič, ČK: 86. Webnje, 90.+ Ramos, 90.+ Caue - 90.+ Skuletič

Omonia Nikózia (Cyp.) - Dinamo Moskva (Rus.) 1:2 (1:1) - prvý zápas 2:2, do skupinovej fázy EL postúpilo Dinamo
Góly: 23. Pote - 11. Stepanov (vlastný), 90.+ Samba, ČK: 73. Vainqueu (Dinamo)

PAOK Solún (Gréc.) - Zimbru Kišiňov (Mold.) 4:0 (2:0) - prvý zápas 0:1, do skupinovej fázy EL postúpil PAOK
Góly: 11. Pereyra, 45. Athanasiadis, 79. MAK, 84. Martens, ČK: 42. Amani (Kišiňov)