10°
26.4.2024
Turecké jatky! Hráči Fenerbahce videli štyri červené karty

ISTANBUL / Turecký klub Fenerbahce Istanbul dostal v pondelok definitívne červenú v ceste za majstrovským titulom v najvyššej domácej súťaži, zatiaľ čo jeho futbalisti videli v stretnutí predposledného 33. kola Süper Lig na pôde mestského konkurenta Basaksehiru (2:2) štyri červené karty.

Aby si zverenci trénera Ismaila Kartala zachovali šancu na obhajobu celkového prvenstva, potrebovali zvíťaziť. Po góloch Mehmeta Batdala v 53. a 62. min to pre hostí vyzeralo beznádejne, no Brazílčan Diego v 81. min znížil. O dve minúty neskôr odštartoval kartové hody prvý vylúčený Mehmet Topuz, napriek tomu dokázal Kamerunčan Pierre Webó dve minúty pred koncom riadneho hracieho času vyrovnať. V nadstavenom čase druhého dejstva išli predčasne pod sprchy aj Bruno Alves, Caner Erkin a spomenutý Webó. Aby nebolo pondelkové istanbulské derby málo bláznivé, v nadstavenom čase nepremenil pokutový kop a zahodil šancu na hetrik domáci Batdal.

Fenerbahce má po tejto remíze jedno kolo pred koncom ročníka 2014/2015 päťbodové manko na iný istanbulský tím Galatasaray, ktorý sa v predstihu raduje z jubilejného 20. triumfu v najvyššej tureckej súťaži.