14°
25.4.2024
Loptu si skryl pod dres. Dostal žltú za zosmiešňovanie súpera

ŠTOKHOLM / Druhé kolo druhej najvyššej švédskej futbalovej súťaže proti sebe predvčerom postavilo kluby Hammarby IF a Degerfors. Favoritom bol domáci klub zo Štokholmu a na trávniku to naplno potvrdil.

Už do prestávky viedlo Hammarby 2:0 a po nej pridalo do 79. minúty hosťom na cestu ešte tri kúsky. Potom sa za jasného stavu 5:0 domáci futbalisti začali pred vlastným publikom schuti zabávať. Samozrejme, proti tomu, keď mužstvo drží vďaka svojim schopnostiam a prevahe loptu a so súperom hrá bago, nemôže nikto nič namietať. Akurát ten súper z toho nemá príliš veľkú radosť...

Vraj najprísnejšia žltá v histórii...

A teraz nemal vôbec žiadnu po tom, čo mu vyviedol 32-ročný nórsky legionár Jan Gunnar Solli. Tomu prihral spoluhráč loptu oblúčikom a futbalista, ktorý odohral za reprezentáciu Nórska 40 zápasov, si ju po odraze od trávnika na okamih skryl pod dres. A keď oklamal protihráča, opäť ju "vypustil" na trávnik. Zaujímavá finta, no rozhodcovi sa nepáčila. Milému Janovi ukázal žltú kartu za zosmiešňovanie súpera, teda za nešportové správanie. Na viacerých futbalových portáloch vo svete ju označujú za najprísnejšiu v histórii...