25.4.2024
Slovan prehral v Zlatých Moravciach, Depetris odmietol hetrik

Po včerajšej výhre Trnavy v Nitre pokračovalo dnes 9. kolo futbalovej Corgoň ligy ďalšími štyrmi zápasmi.

1. FC Tatran Prešov - MFK Košice 0:0

ŽK: 15. Adámik, 54. Peter Lipták, 90. Pribula - 25. Hovančík, 27. Sekulič, rozhodovali: Kráľovič - Cuninka, Tomčík, 2730 divákov

Prešov: Jakub Diviš - P. Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas - Peter Lipták - Papaj (85. Pribula), Marián Adam, P. Katona (62. M. Poliaček), M. Marcin (74. Dolný) - Ševčuk
Košice: Tofiloski - Ostojič, Chupáč, Bašista, Sekulič - Šinglár - Viazanko (78. K. Diaby), Karaš, Hovančík (46. Bukata), U. Matič (72. Gál-Andrezly) - Škutka

V Prešove sa hral v prvom polčase pekný futbal, ako prví sa k slovu dostali domáci, ale Kolbasov prízemný center v 6. min Tofiloski bezpečne kryl. Hostia pohrozili v 12. min, keď sa Viazanko predral až do pokutového územia, ale jeho strelu Diviš zlikvidoval. O sedem minút mohlo byť 0:1, keď po prihrávke Hovančíka spálil tutovku pred Divišom Karaš. Domáci odpovedali príležitosťou Adama v 21. min, ktorý z piatich metrov trafil len Chupáča. V 35. min to skúšal hosťujúci Karaš aj z priameho kopu, ale jeho strelu Diviš vyrazil na rohový kop. Diváci už kričali gól v 43. min, keď Kolbasov center do päťky neumiestnil hlavou do siete Papaj.

V druhom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Obe mužstvá si nevytvorili gólové šance a obrany stáli na pevných nohách. Na konci zápasu sa ozýval aj piskot nespokojných divákov. Vo východoslovenskom derby sa zrodila spravodlivá bezgólová remíza.

Angel Červenkov (tréner Prešova): "Remíza je spravodlivá. Mali sme nejaké príležitosti, no neboli to čisté šance. Vieme, kde sú naše slabiny. Bohužiaľ, nedávame góly."

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Úvod zápasu bol trošku pretaktizovaný. Neskôr sme prevzali iniciatívu, dostali sme sa do dvoch príležitostí, takéto šance sa musia premieňať. Do konca zápasu sa hralo v strede ihriska a bezgólová remíza je úplne zaslúžená."

FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava 3:1 (2:0)

Góly: 2. Hodek, 30. L. Kováč, 60. Žilák - 56. Grendel, ŽK: 70. Grendel, 72. Milinkovič (obaja Slovan), rozhodovali: Samotný - D. Hrčka, Poláček, 3387 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak - P. Pavlenda, Pavol Majerník, Bortel, Chren - Obročník - Orávik, Škvarka (83. Janič), L. Kováč, Žilák (80. Ľ. Bernáth) - Hodek (68. A. Candrák)
Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík - Halenár, Kladrubský (75. Mészáros), Grendel, Hlohovský (64. L. Peltier) - Milinkovič, Šebo (58. Szarka)

Raketový vstup domácich do stretnutia určil obojstranne ofenzívny charakter zápasu. V 2. min vyhral Škvarka súboj s Gorositom, vysunul Hodeka, ktorý s prehľadom ponad Putnockého otvoril gólový účet duelu - 1:0. "Belasí" sa snažili o rýchlu odpoveď, v dobrej pozícii sa ocitol Milinkovič, jeho prudkú strelu spoza šestnástky Kuciak vyrazil. Po štvrťhodine hry Milinkovič "nabil" Halenárovi, ten z uhla mieril vysoko nad. Na opačnej strane sa po Majerníkovom priťuknutí dostal k strele Bortel, z 18 m však mieril tesne vedľa. Skóre sa opäť menilo v 30. min, keď Hodek vysunul Orávika, ten spätnou prihrávkou našiel Kováča, ktorý z 18 m nekompromisne k ľavej žrdi upravil na 2:0. V 32. min sa agilný Škvarka preštrikoval až pred Putnockého, ten jeho strelu v poslednej chvíli vyrazil.
Stretnutie malo dobré tempo aj v druhom dejstve. "Belasých" vrátil do stretnutia v 56. min Grendel, ktorý strelou z 25 m nachytal Kuciaka na hruškách - 2:1. Odpoveď domácich nenechala na seba dlho čakať. V 60. min sa Žilák zbavil Lukšíka a z 5 m nedal Putnockému šancu - 3:1. V 66. min skúšal šťastie z priameho kopu Milinkovič, ale Kuciak bol tentokrát pozorný. Peknú futbalovú akciu priniesla 79. min, keď Orávik narazil Chrenovi, s jeho strelou si Putnocký poradil. Z následnej kontry napriahol spoza šestnástky Halenár, jeho prudkej strele chýbali centimetre. V závere hostia hrýzli, ale pozorná defenzíva domácich ich do vážnejšej možnosti nepustila. Naopak, v 87. min sa v dobrej pozícii ocitol Bortel, ktorý však namiesto strely volil prihrávku. Domáci potvrdili dobrú formu a uštedrili lídrovi druhú prehru v sezóne.

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Samozrejme, Slovan je veľká motivácia. Videli sme zápas, ktorý sa musel divákom páčiť. Ďakujem našim fanúšikom, že si našli cestu na štadión a verím, že toto víťazstvo je pozvánkou na ďalšie stretnutia. Po Žiline a Trnave musím hráčom opäť pogratulovať k skvelému víťazstvu."

Samuel Slovák (tréner Slovana): "Dnes sme videli zaujímavý zápas. Hrali sme proti mužstvu, ktoré má momentálne veľmi dobrú formu. Súperovi sme pomohli našimi dvoma individuálnymi chybami. Chceli sme vyhrať, naopak, prerušili sme úspešnú sériu."

AS Trenčín - Spartak Myjava 3:2 (1:1)

Góly: 27. a 80. Depetris, 90.+ Malec - 45. Siva, 70. Kukoľ, ŽK: 78. Rodríguez da Silva - 6. Peter Majerník, 32. Marček, 35. Harsányi, 69. Šulla, 90.+ P. Ďuriš, rozhodovali: Fajčík - Chládek, Slyško, 3168 divákov

Trenčín: Volešák - Čögley (65. Mazan), Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň (80. Malec) - Baéz - Mondek, I. Díaz, Lobotka (77. Štefánik), Holúbek - Depetris
Myjava: Šulla - Siva, Častulín, Černáček, T. Mrva - Sládek, Marček, P. Kuračka (72. M. Dian), Peter Majerník (46. P. Ďuriš), Kukoľ - Harsányi (59. Kosík)

Úvodný tlak domácich priniesol dve dobré Depetrisove šance - Argentínčan strelou v 3. min poriadne natiahol brankára Šullu, ten v 7. min efektne chytil aj jeho hlavičku zblízka. Trenčiansky nápor však potom stratil na dôraze a domáci favorit opäť pridal až po takmer polhodine hry. V 26. min Depetris nebezpečne hlavičkoval, až o minútu neskôr sa však mohol argentínsky kanonier konečne radovať - strelou do šibenice zakončil rýchlu akciu Baéza s Holúbkom. Hostia sa zamerali predovšetkým na defenzívu a do útoku sa dostávali len sporadicky. Trenčín sa však v prehustenom priestore presadzoval tiež ťažko. V nadstavenom čase prvého polčasu Myjava nečakane vyrovnala, keď rohový kop zužitkoval Siva.
Druhý polčas sa dlho odohrával iba na myjavskej polovici ihriska, domáci však na skalopevné hradby nenachádzali účinnú zbraň. V 51. min Depetrisov volej zblízka po bleskovej akcii trafil len brankára, o chvíľu Baéz mieril tesne vedľa žrde. Z ojedinelej útočnej akcie hostí našiel v 70. min dlhý center pred bránkou nepokrytého Kukoľa, ktorý zblízka šokoval Trenčanov - 1:2. Domáci však bojovali aj naďalej a v 80. min vyrovnali, keď najskôr Malecovu hlavičku brankár Šulla vyrazil a loptu dokopol do siete Depetris. Záverečný nápor domácich vyústil do hektického konca duelu. V poslednej minúte zápasu po faule na Kleščíka kopol Depetris pokutový kop do brvna, ale Malec odrazenú loptu dorazil do bránky a rozhodol o zisku troch bodov pre Trenčín.

MFK Ružomberok - FK Senica 0:2 (0:0)

Góly: 50. Jaroslav Diviš, 90.+ Piroska (z pok. kopu), ŽK: 31. Práznovský, 66. Gerec - 20. M. Frýdek ml., 69. Koutný, 87. Krajčík, 88. Štepanovský, ČK: 89. Ďubek (Ružomberok), rozhodovali: Sedlák - Vorel, Petríček, 1757 divákov

Ružomberok: L. Zich - P. Maslo, Práznovský, Greššák, M. Nosek - M. Nagy - L. Lupták (69. Ivan Kotora), Serečin, Ďubek, Š. Pekár - Almaský (60. Gerec)
Senica: Švenger - Krajčík, P. Pavlík, Brabec, Wijlaars - T. Kóňa, Koutný (73. Križko) - J. Černý (67. Diarrassouba), Piroska, M. Frýdek ml. - Jaroslav Diviš (86. Štepanovský)

Aktívnejšie začali domáci, v 10. min Almaský šikovne priťukol Pekárovi, ktorého strela po zemi len tesne minula cieľ. Seničania odpovedali o šesť minút rovnakou mincou, Divišovmu pokusu po prihrávke Kóňu z 11 m chýbali ku gólu len centimetre. Následnú územnú prevahu domácich prerušil v 26. min nebezpečnou strelou z diaľky Kóňa. Aj ďalšiu šancu mali hostia, Černého priamy kop stihol domáci brankár Zich reflexívne vyraziť. Dve minúty pred polčasovým hvizdom bol blízko k senickému úspechu agilný Kóňa, na jeho hlavičku zblízka Zich včas zareagoval. Vzápätí mal najväčšiu príležitosť v prvom polčase domáci Ďubek, ale z 5 m netrafil bránku.
"Ruža" vstúpila do druhého dejstva ofenzívne naladená. Serečin sa predral cez súperových hráčov, v koncovke však nemal šťastie. V 50. min z ničoho nič udrelo na druhej strane. Piroska uvoľnil Diviša a Senica sa ujala vedenia - 0:1. Krátko nato mohol Diviš pridať aj druhý presný zásah, už prekonaný Zich vytláčal loptu len očami. Dve minúty pred koncom fauloval Ďubek vo vlastnom pokutovom území Diarrassoubu. Nasledovalo jeho vylúčenie a pokutový kop, z ktorého Piroska stanovil konečný výsledok.