Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intezívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Vyčíňajúci ultras FC Janova žiadali od hráčov dresy

Zdroj: youtube

22.04.2012 19:42 | Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka zažil rušnú nedeľu. Ultras jeho FC Janova sa postarali o viac ako polhodinové prerušenie ligového zápasu so Sienou.

Nahnevaní výkonom svojich miláčikov spustili za stavu 0:4 výtržnosti na hlavnej tribúne a šírili okolo seba strach. Keď rozhodca Paolo Tagliavento zápas prerušil, vypuklo „pravé peklo“. Ultras zablokovali vchod do tunela a vyzvali hráčov klubu ohrozeného zostupom, aby vyzliekli dresy, ktoré „nie sú hodní nosiť“. Kapitán Marco Rossi začal dokonca dresy od spoluhráčov zbierať. Iba Giuseppe Sculli a brankár Sebastien Frey požiadavku odmietli a začali s rozzúrenými fanúšikmi, z ktorých niektorí sa už dokonca dostali na trávnik, diskutovať.

Rossi odmietol zozbierané dresy odovzdať a ultras napokon od požiadavky ustúpili. „K tomu ich možno prinútil aj plač stredopoliara Giandomenica Mesta,“ napísal internetový portál stern.de. Zápas napokon pokračoval, no hráči počuli fanúšikov na svoju adresu namiesto podpory už iba nadávky. Väčšina divákov však už v tom okamihu štadión opúšťala. Duel sa napokon skončil prehrou Janova 1:4 a „kozmetická úprava“ výsledku prišla až po vlastnom góle Sieny. „To nie sú futbaloví fanúšikovia. Takí ľudia nesmú nikde na štadión,“ odsúdil správanie Janovčanov prezident Talianskej futbalovej federácie (FIGC) Giancarlo Abete.

Autor: Vladimír Ambrozek

Zdroj: tasr/youtube

Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt