11°
Vojtech
23.4.2024
Čech a Terry sa zranili počas semifinále Ligy majstrov, Atlético - Chelsea 0:0

MADRID / Futbalisti Atlética Madrid a Chelsea sa rozišli v prvom semifinále Ligy majstrov zmierlivou bezgólovou remízou.

Domáce Atlético malo počas celého súboja na Štadióne Vincenteho Calderóna územnú prevahu, ale obrana Chelsea sa nenechala zaskočiť pri žiadnom z útočných výpadov. Súboj poznačilo zranenie českého brankára Chelsea Petra Čecha, ktorý musel odstúpiť už v 18. min. Duel nedohrala ani ďalšia z legiend Chelsea John Terry, ktorý si poranil nohu a z ihriska odišiel v 73. min.

Odveta je na programe 30. apríla na Stamford Bridge v Londýne. V druhom semifinále proti sebe nastúpia v stredu 23. a v utorok 29. apríla Real Madrid a Bayern Mníchov.

Domáce Atlético bolo od začiatku zápasu aktívnejším tímom, ale defenzíva Chelsea pracovala skvele a španielsky klub nepúšťala do žiadnej veľkej šance. Anglický účastník Ligy majstrov mal v Madride jediný cieľ - neinkasovať a prípadne skúsiť aspoň raz skórovať. Dôležitý moment prišiel už v 15. min, keď sa po rohovom kope Atlética zranil po kontakte s Raúlom Garcíom brankár Petr Čech a pre defenzívu Chelsea to bola citeľná strata. Do bránky sa postavil Mark Schwarzer, ktorý sa stal najstarším aktívnym hráčom v histórii vyraďovacej fázy Ligy majstrov. V prvých 45 minútach chýbal väčší vzruch v oboch šestnástkach. Po polhodine hry neúspešne hlavičkoval z malého vápna po dobrom centri Raúla García, potom z dvadsiatich metrov pálil len tesne vedľa ľavej žrde Mario Suárez. Atlético mala v prvom polčase hru pod kontrolou, v percentuálnom držaní lopty vyhralo 62:38.

Chelsea skúšala pozornosť svojho kmeňového hráča Thibauta Courtoisa z väčších vzdialeností, v úvode druhého polčasu preveril Belgičana Frank Lampard. Domáci obliehali pokutové územie súpera, ale ani jeden z centrov nebol presný a vo vzduchu si všetko postrážil Schwazer. Po strkaniciach na polovici Chelsea to skúšal chytrou strelou z priameho kopu v 76. min Gabi, ale Schwarzer jeho pokus pri žrdi vyrazil na roh. Tlak Atlética narastal, Diego Costa sa nepresadil akrobaticky, Raúl García zasa hlavičkoval príliš vysoko a neúspešne sa skončili aj ďalšie šance španielskeho tímu. V 89. min prestrelil z priameho kopu z osemnástich metrov bránku domácich David Luiz. Chelsea obetavou hrou v defenzíve splnila predzápasový cieľ, pred odvetou sú šance oboch tímov na postup do finále, ktoré je na programe 24. mája v Lisabone, otvorené.