10°
25.4.2024
Domáci Srbi bez medaily, debutant z Kazachstanu bronzový

BELEHRAD / Prvýkrát v dejinách finálových turnajov prekonala návštevnosť ME hranicu 100.000 divákov.

Na zápas o bronz medzi domácim Srbskom a Kazachstanom prišlo do belehradskej Kombank Areny opäť vyše 11.000 fanúšikov a rekord zo Záhrebu 95.609 divákov padol. Kazachstan začal klasicky s hrou v piatich s brankárom Higuitom, ktorý pre trest chýbal v semifinále proti Španielom. Už v 47. sekunde trafil Žamankulov tyč. V 4. minúte dvakrát nebezpečne zahrozili domáci, ale strely Rajčeviča aj Kociča zlikvidoval výborne Higuita.V 9. minúte sa dostal do šance domáci Lazič, ale hneď z protiakcie trafil srbské brvno Peršin. Zaujímavý priebeh pokračoval a na radosť domáceho publika to nebezpečne skúsil Živanovič, ale loptu v dobrej šanci nedostal do kazašskej siete o minútu ani kapitán Perič. Kazachstan stále hral v piatich a Higuita tvrdo vystrelil, no mohol pykať, keď si brankár Aksentijevič jeho loptu zrazil pred seba a cez celé ihrisko takmer trafil prázdnu bránu hostí. V 16. minúte sa predral do zakončenia Douglas, ale domáci gólman svojich podržal a vyrazil na roh. V 18. minúte nedal ani domáci Lazič a tak v 17 sekúnd pred koncom polčasu trestal Douglas, ktorého strelu z uhla si zrazil za chrbát Aksentijevič.

">
">
" data-htmlarea-external="1" rtekeep="1">Kazakhstan 5-2 Serbia

#FutsalEuro2016 #FullHighlightsKazakhstan 5-2 SerbiaNosso resumo especial.Our own special highlights Il nostro sintesi speciale...#Futsal #Euro2016 #Serbia2016 #servia2016 #Eurofutsal #EurocopaFutsal

Posted by mio futsal on 13. február 2016

Druhý polčas začal nervózne, dosť sa kazilo. Srbi chceli čo najskôr vyrovnať, ale opäť ich nepodržal brankár, ktorý kapituloval po strele Žamankulova z ostrého uhla, keď si zrazil loptu do siete pomedzi nohy. Bol to už jeho šiesty gól na šampionáte. O necelú minútu ten istý strelec zostal sám za obranou, ale teraz srbský brankár zachránil. V 24. minúte mali opäť šťastie Kazaši, lebo Radovanovič po prieniku trafil len pravú tyč.  Napriek tomu sa zdalo, že domáci strácajú pôdu pod nohami a ich súper si kontroloval situáciu. Dobre bránil a čakal na brejky. A ten aj prišiel, Dovgan v 29. minúte získal loptu a išiel sám, ale na brankára nič nevymyslel. Potom to síce z uhla, ale úplne osamotený skúsil Peršin, no netrafil dobre. Ale hostí to nemuselo mrzieť, lebo o pár sekúnd Dougles prebral vyhodenú loptu od Higuitu na polke, jednoducho potiahol, vystrelil a dal gól. Srbi reagovali odvolaním brankára, ktorý opäť nemal pri treťom góle čisté svedomie a nasadili Kociča ako piateho v rozlišovačke. Ale inkasovali, keď Higuita vyrazil strelu Rajčeviča do tyče, loptu si chytil, nahodil a prestrelil presne celé ihrisko - 4:0. O pár sekúnd v podobnej situácii Leo strieľal cez celú plochu, ale tesne vedľa prázdnej bránky. Srbi mali aj smolu, lebo Perič trafil opäť len tyč. A tak pykali domáci opäť, lebo Dougles s prehľadom po kľučke na brankára dosiahol hetrik. Srbi dosiahli čestný úspech v 38. minúte, keď Rakičova strela prešla medzi nohy dekoncentrovaného Higuitu. Ten dostal ešte jeden gól, 2,9 sekundy pred koncom ho prekonal Rajčevič. Nič to však už nezmenilo na fakte, že Kazachstan po výhre 5:2 dosiahol najlepšie umiestnenie debutanta na šampionáte v histórii a domov si vezie bronz.