26.4.2024
Druhý titul pre Prešov. Komárno vo finále bez víťazstva

Zdroj: svf

KOMÁRNO / Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov získali druhý titul slovenských šampiónov v klubovej histórii.

Prešovčania, ktorí dosiaľ jediný raz uspeli v sezóne 2004/2005, potvrdili svoju dominanciu počas celého priebehu sezóny aj vo finálových súbojoch play-off proti hráčom tímu Spartak VKP Komárno. V nedeľňajšom štvrtom zápase série zvíťazil Prešov v Komárne 3:0 (21, 23, 14) a keďže predtým uspel aj vo všetkých troch predchádzajúcich finálových stretnutiach, radoval sa z majstrovského titulu po desiatich rokoch.

V nedeľňajšom zápase v Komárne sa obe mužstvá rozbiehali pomalšie. Od druhej polovice prvého setu sa začal Prešov výraznejšie presadzovať prostredníctvom podania, pozitívne sa predviedol najmä skúsený smečiar Martin Sopko st. a hostia získali prvú časť hry 25:21.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie domáci zverenci trénera Daniela Oravca, viedli 12:8. K možnosti servisu sa však následne dostal Sopko a Prešovčania otočili skóre vo svoj prospech (13:12). V závere druhého setu boli zverenci kormidelníka Ľuboslava Šalatu vždy o krôčik vpredu oproti svojim súperom a napokon aj tesne uspeli - 25:23. Tretí set bol vyrovnaný len v úvode, hosťujúci hráči potom získali štvorbodový náskok (11:7) a počas druhého technického oddychového času viedli 16:10. Skúsení volejbalisti Prešova si už víťazstvo, ktoré znamenalo zisk titulu, nenechali uchmatnúť a zvíťazili 25:14.
Komárno v doterajšej histórii nikdy nezískalo titul šampióna. Náplasťou pre jeho hráčov v súvislosti so sezónou 2014/2015 je skutočnosť, že zdolali Prešovčanov 3:2 vo februárovom finále Slovenského pohára v Spišskej Novej Vsi. Spartaku VKP sa nepodarilo napodobniť vlaňajší úspech ŠK Chemes Humenné (v prebiehajúcom ročníku ŠK Chemes Spišská Nová Ves), ktorý si na svoje konto pripísal "double" za triumf v národnom pohári aj v extraligovom ročníku.

Volejbal - extraliga mužov 2014/2015 - play-off - finále - štvrtý zápas:

Spartak VKP Komárno - VK MIRAD PU Prešov 0:3 (-21, -23, -14) - séria: 0:4, Prešov získal majstrovský titul

76 min, rozhodovali: Mokrý a Daruľa, 750 divákov