19.4.2024
Kvalifikácia ME 2013 volejbalistiek: Slovensko - Švédsko 3:0

Slovenské volejbalové reprezentantky vstúpili úspešne do II. fázy kvalifikačného turnaja o postup na majstrovstvá Európy 2013. Zverenky trénera Miroslava Čadu vo štvrtok v Poprade zdolali outsiderky A-skupiny Švédky hladko 3:0 (17, 15, 11). Dnes od 18:30 h nastúpia proti Izraelčankám, ktoré si poradili so Španielkami po veľkom boji 3:2.

V 1. sete najtesnejšie 12:10

Slovenky nastúpili s nahrávačkou Viestovou, na smeči chýbala pre chorobu Bramborová, a tak dostala popri Radosovej šancu Salanciová. Od začiatku potvrdzovali úlohu favoritiek a pri servise kapitánky Soaresovej sa ujali vedenia 7:2. Švédky sa potom trochu zdvihli, k čomu im chybami pomohli domáce hráčky a po nepresnom útoku Radosovej bolo "iba" 12:10. Radosová však chybu hneď odčinila, následne sa z "jednonožky" presadila Crkoňová a upravila na 14:10. Po ese Viestovej viedli slovenské hráčky už 19:14 a prvý set vyhrali 25:17.

Švédky ich trápili len v úvode 2. setu

V druhom sete viedli "Tre Kronor" 5:3, ale naše reprezentantky zásluhou Radosovej esa otočili a viedli 7:6. Potom sa presadila Crkoňová, ktorú ideálne uvoľnila nahrávačka Viestová. Slovenky tlačili súperky servisom a ten si nevedel dať rady. Severanky sa síce snažili, ale rozdiel medzi oboma súpermi bol priepastný. Slovenky hrali dobre, v poli predvádzala pekné kúsky Valachová a na druhom technickom oddychovom čase bolo 16:11. Skóre na slovenskej strane utešene narastalo a druhý set ukončila blokom Hrončeková - 25:15.

V 3. sete im dovolili len 11 bodov

Švédky mali mierne navrch aj v úvode tretieho setu (3:1). Dlho im to však nevydržalo, Slovenky sa postupne presadzovali čoraz viac a smerovali za jasným víťazstvom. Domáce hráčky predvádzali pestrú hru. Po presnom útoku kapitánky Soaresovej bolo 16:8, tretí set vyhral výber SR presvedčivo 25:11 a celý duel zaslúžene 3:0.

Skupina A

Slovensko - Švédsko 3:0 (17, 15, 11), 69 minút, rozhodovali Hranič (Chor.) a Sgro (San Maríno), 850 divákov. Zostava SR: Viestová, Hrončeková, E. Salanciová, Soaresová, Radosová, Crkoňová, libero Valachová. Tréner: M. Čada. Izrael - Španielsko 3:2 (-19, 26, -18, 21, 13).