19.4.2024
Najkrajší gól MS v hádzanej! Nápad + realizácia + šťastie = fantázia!

KATAR / Na svetovom šampionáte mužov sa už fanúšikovia hádzanej tešia na semifinálové súboje, najmä prvá dvojica Katar - Poľsko je naozaj prekvapujúca. Naši severní susedia sa prebojovali medzi najlepšie štyri tímy sveta po víťaznom štvrťfinále s Chorvátskom, ktoré zdolali 24:22.

Ešte v prvom polčase, presne v 21. minúte, zvýšil na 9:6 pre Poliakov Przemyslaw Krajewski a urobil to vskutku parádnym spôsobom!

Gól šampionátu, gól roka!

Do rýchleho brejku ho vyslal brankár a poľský hádzanár sa v neľahkej situácii vynašiel priam geniálne. I keď je pravda, ako to v takýchto prípadoch chodí, nechýbal mu ani kus šťastia... Tiesnený brániacim protihráčom vedel, že na klasické zakončenie to "nevydá", a tak oproboval šťastie strelou spoza chrbta. Šialený nápad, ale vyšiel dokonale! Dokonca až tak, že brankárovi Chorvátov nasadil jasličky! Poľský komentátor sa takmer zbláznil! Škoda ďalších rečí, vychutnajte si to sami!