13°
19.4.2024
Najlepší hráč šampionátu opúšťa javisko so zdvihnutou hlavou

Zdroj: ap

BELEHRAD / V metropole Srbska štartujú na európskom šampionáte viaceré futsalové hviezdy.

Samozrejme srbskí patrioti nedajú hrdo dopustiť na svojich domácich miláčikov, jeden futsalista štartujúci v modernej Kombank Arene je však bezkonkurenčne najžiadanejší...

Paradoxne po postupe do štvrťfinále ME iba s jedným víťazstvom v skupine, keď zverencov Jorgeho Braza v skupine zdolali domáci Srbi 3:1, nastúpili Portugalci proti najväčšiemu ašpirantovi na titul - Španielsku. Prvý polčas bol v znamení strieborného tímu z posledných ME. Miguelin otvoril zápasový účet premenenou nechytateľnou šestkou. Mario Rivillos pridal druhý gól a do polčasu ešte navýšil skóre na 3:0 Alex. Po obrátke nakopol Portugalcov gólom do prázdnej bránky Ricardinho, ešte v tej istej minúte však Raúl Campos kontroval.

A prišiel ďalší neuveriteľný futsalový kúsok Ricardinha, ktorým znížil na 4:2. V 35.minúte rozhodol Alex, Španielsko napokon zvíťazili bezpečne 6:2.Espaňa víťazstvom potvrdila svoj hlad po titule, pretože im ho v roku 2014 v belgických Antwerpách vyfúkla squadra azzura.

Kráľ a najobľúbenejší hráč ME Ricardinho však opúšťa javisko, medzi najlepším kvartetom tímov ME bude Portugalsko chýbať. Vypredaná Arena ho odmenila búrlivým potleskom, kúsky svetového hráča budu vo vyvrcholení šampionátu isto iste chýbať. V troch zápasoch v Belehrade strelil 6 gólov, po hetriku Slovinsku zaznamenal aj jediný presný zásah proti domácim. Jeho dva góly proti zverencom Josého Venancia Lópeza však boli pre portugalského virtuóza poslednými v Kombank Arene.