Zatiahnuté, dažďové prehánky
28.3.2024
Volejbalisti sa v Nitre trápia. Ani Rusom nezobrali set

NITRA / Mladí slovenskí volejbalisti prehrali na majstrovstvách Európy do 20 rokov v Nitre a v Brne aj svoj tretí zápas. S favoritom celého turnaja Ruskom nevyhrali pred 600 divákmi v MŠH na Klokočine ani set a sú stále bez bodu.

V pondelok je na ME juniorov voľný deň, v utorok sa od 17:30 stretnú Slováci s Francúzskom.

ME 20 I-skupina:

Slovensko - Rusko 0:3 (-11, -19, -14)

Zápas trval: 76 minút, rozhodovali: Gonzales Tabares (Šp.), Sikanjic (Licht.), 600 divákov.

SR: Porubský, Gavenda, Firkaľ, Petráš, Ondrovič, Tarabus, libero Jančura (Mečiar, Jurko, Malachovský, Hoďák). Tréner: M. Palgut.
Rusko: Pankov, Poletajev, Ursov, Volkov, Belogorcev, Vlasov, libero Andrejev (Mostov, Ismajlov, Vlasenko, Surmačevskij, Poljanskij). Tréner: S. Šliapnikov.

Mladých slovenských volejbalistov prišiel do hľadiska podporiť aj primátor Nitry Jozef Dvonč. Rusi začali zostra a na prvom technickom timeoute viedli 8:3. Hostia výborne podávali a po ese Poletajeva viedli už 10:3. Dominancia Rusov bola obrovská a po bloku skvelého Vlasova viedli 14:5. Po ďalšom ese Poletajeva a bloku Vlasova narástol náskok súpera už na 12 bodov - 22:10. Rusi vyhrali prvý set 25:11.

V druhom sete viedli Rusi 2:0, ale Firkaľ esom a Ondrovič útokom otočili na 3:2. Ruskí volejbalisti však opäť zapli a po Volkovovom ese vyhrávali 8:3. Potom sa pekným blokom blysol Porubský a Slováci znížili na 7:11. Tréner Rusov prestriedal takmer celú základnú zostavu, ale aj tak hostia dominovali. Na druhom technickom timeoute viedli 16:9. Potom Mečiar blokom znížil na 13:17 a Slováci sa snažili potrápiť veľkého favorita. Rusi vyhrali druhý set 25:19.

V treťom sete sa za stavu 5:10 zranil kapitán Tarabus, keď pod sieťou zle doskočil a spravil si výron. Rusi dominovali a kráčali za pohodlným víťazstvom. Slováci sa snažili a výbornému publiku ešte ukázali pár pekných momentov, aj keď boli pod obrovským tlakom. Ondrovič blokom znížil na 9:18, ale Rusi sa nezadržateľne blížili za tromi bodmi. Tretí set nakoniec vyhrali 25:14 a celý zápas 3:0.