Volejbalistky nevyužili päť mečbalov a prehrali so Španielkami

13.09.2012 18:17 | Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali vo štvrtkovom mimoriadne dôležitom úvodnom zápase druhého turnaja kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy so Španielskom 2:3.

Zverenkyne trénera Miroslava Čadu mali pritom piaty set v izraelskom meste Raanana perfektne rozohratý a v koncovke vyhrávali už 14:10. Nevyužili však štyri mečbaly, následne ani piaty za stavu 15:14 a duel podobne ako na prvom turnaji v Poprade prehrali 2:3.

Na konte tak majú Slovenky rovnako ako Španielky osem bodov. Na čele skupiny sú však momentálne španielske volejbalistky, ktoré majú väčší počet víťazstiev. V piatok sa slovenské volejbalistky stretnú od 17.30 SELČ s domácim Izraelom a v sobotu zakončia boje v 2. kole kvalifikácie zápasom so Švédskom od 15.00 h.

Priamo na budúcoročné majstrovstvá Európy do Nemecka a Švajčiarska postúpi víťaz skupiny, družstvo na druhom mieste bude hrať v máji 3. kolo kvalifikácie. Celkovo bojuje o účasť na ME 24 družstiev, ktoré sú rozdelené do šiestich skupín.

Výsledok - 2. kolo kvalifikácie ME, 2. turnaj:
A-skupina (Raanana, Izr.):

Slovensko - Španielsko 2:3 (-24, 21, -20, 17, -15)

124 min, rozhodovali: Varthalitis (Gr.), Melnyk (Ukr.), 50 divákov

Slovensko: Viestová, Soaeresová, E. Salanciová, Pencová, Bramborová, Crkoňová (libero Valachová, Kuciaková, Hrončeková, Smák, Radosová)
Španielsko: Arandová, Collarová, Fernandezová-Condeová, Correaová, Sanchezová, Gonzalezová (libero Lopezová, Gomezová, Garciová, Sanchezová-Iglesiasová, Delgadová)

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Vladimír Ambrozek

Zdroj: sita/tv joj

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt