Absencia Meszároša jedným z dôvodov neúspechu Flyers

Andrej Meszároš

Zdroj: sita - Andrej Meszároš

30.05.2012 10:54 | Majiteľ tímu zámorskej hokejovej NHL Philadelphia Flyers Ed Snider označil za hlavnú príčinu vypadnutia svojho klubu už v 2. kole tohtosezónneho play-off zranenia kľúčových obrancov vrátane Slováka Andreja Meszároša. Uviedol to v rozhovore pre portál Philly.com.

"Úprimne si myslím, že ak by Progner a Meszároš boli počas vyraďovacej časti v poriadku, tak by som to celé vyhrali. Nerád vyplakávam v súvislosti so zraneniami hráčov, ale Prongera nemožno len tak nahradiť. Navyše, ak sa neskôr zranili aj Meszároš a Bourdon," uviedol Snider.

Chris Pronger ešte v novembri utrpel otras mozgu, Meszároš mal od začiatku marca problémy s chrbtom a zasiahol len do jediného duelu play-off. Marc-Andre Bourdon sa zranil až počas vyraďovacej časti. Flyers pritom pred koncom prestupového obdobia angažovali Nicklasa Grossmanna či Pavla Kubinu. Švédskemu bekovi sa vo Philadelphii darilo aj napriek krátkej absencii pre slabší otras mozgu. Príchod Čecha Kubinu "letcom" až tak nevyšiel a v závere play-off vypadol zo základnej zostavy mužstva. Tréner Peter Laviolette tak musel stavať na ďalších obrancoch - Braydonovi Coburnovi, Kimmovi Timonenovi a Mattovi Carlem, svoje odohrali aj Erik Gustafsson či Andreas Lilja. Pred play-off sa Philadelphii dávali veľké šance na úspech najmä pre široký káder, napokon všetko dopadlo úplne inak. "Nič to nemení na tom, že podľa môjho názoru by sme so zdravými Prongerom a Meszárošom vyhrali Stanleyho pohár," uviedol Snider.

Flyers v 1. kole play-off vyradili silný Pittsburgh, no v druhom nestačili na New Jersey, ktoré sa medzičasom prebojovalo už do finále Stanleyho pohára.

 

 


 

Autor: Tomáš Magáth

Zdroj: noviny.sk/sita

Nenechajte si ujsť

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt