11°
Jaroslav
27.4.2024
Hossa nedohral proti Anaheimu po zákroku Lindholma

CHICAGO / Slovenský hokejový útočník v službách Chicaga Marián Hossa nedohral sobotňajší zápas NHL proti Anaheimu.

Hossa sa 5:12 min pred koncom druhej tretiny po tvrdom zákroku súperovho obrancu Hampusa Lindholma po náraze na mantinel ocitol na ľade a len ťažko sa z neho zviechal. Pri odchode do kabín mu museli pomáhať a podľa webu NHL nemohol poriadne zaťažiť ľavú nohu. Je pravdepodobné, že mu hrozí nútená pauza. Tridsaťsedemročný Hossa stihol odohrať 9:38 min a pripísal si 3 strely na bránku. "Nemyslím si, že je to vážne, ale nejaký čas bude chýbať. Viac budeme vedieť v nedeľu," povedal tréner Chicaga Joel Quenneville o Hossovi. "Jeho absencia by sa nemala natiahnuť na niekoľko týždňov," dodal Quenneville pre web Chicago Sun-Times.

Celkovo v tejto sezóne má skúsený krídelník Hossa na konte 10 gólov a 18 asistencií a už len 4 presné zásahy mu chýbajú k pokoreniu hranice 500 gólov v zámorskej profilige. Hossa je v Chicagu napriek momentálne nižšej produktivite stále členom elitnej formácie. Pre jeho univerzálnosť a "obojsmernosť" je často využívaný aj počas presilových a hier a oslabení.

Sobotňajší zápas nedohral ani brankár Anaheimu John Gibson, ktorého 4:50 min pred koncom druhej tretiny zasiahol kolenom do hlavy ďalší slovenský útočník Chicaga Richard Pánik. Toho však predtým hákoval Nate Thompson a Pánikov pád na brankára hostí bol dôsledkom tohto faulu, ktorý neskôr v presilovke potrestal gólom obranca Blackhawks Brent Seabrook. Gibson ešte dochytal druhú tretinu, ale potom ho nahradil Frederik Andersen.

Stretnutie pred vyše 22 000 divákmi v United Center napokon pre seba rozhodli hostia z Anaheimu v predĺžení, keď víťazný gól na 3:2 dosiahol ich kapitán Ryan Getzlaf. Aj o výsledkoch prvých dvoch zápasov medzi Chicagom a Anaheimom v tejto sezóne sa muselo rozhodnúť v predĺžení, predtým dvakrát uspel obhajca Stanley Cupu zo Chicaga.