IIHF posunula začiatok turnaja na ZOH 2014 v Soči

29.09.2012 09:15 | Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) ráta s účasťou hokejistov z NHL na zimných olympijských hrách 2014 v Soči.

Definitíva o príchode zástupcov profiligy zatiaľ nepadla. "Pripravujeme sa, že hráči z NHL budú hrať v Soči," povedal pre kanadskú agentúru CP prezident IIHF René Fasel.

Do začiatku ZOH 2014 zostáva necelých 500 dní. V Rusku by sa mal konať dvojtýždňový turnaj, ktorý bude vrcholom zimného olympijského sviatku. IIHF už pripravila hrací systém. Turnaj sa uskutoční rovnako ako vo Vancouveri 2010. V základnej fáze bude dvanásť účastníkov rozdelených do troch skupín, z ktorých víťazi a najlepší tím z 2. miest postúpia priamo do štvrťfinále. Zvyšných osem tímov bude hrať vo vyraďovacej časti o štyri miestenky medzi najlepšiu osmičku.

"Rozhodli sme sa, že turnaj sa začne o deň neskôr ako vo Vancouveri. Namiesto utorka to bude v stredu, keďže hráči potrebujú na presun do Ruska oveľa väčší časový priestor. Znamená to však menej oddychu medzi zápasmi," dodal Fasel.

Definitíva o účasti hráčov z NHL bude známa až po podpise novej kolektívnej zmluvy a ukončení lockoutu. Hokejisti zo zámorskej súťaže by na ZOH 2014 radi cestovali, majitelia však tomuto kroku nie sú veľmi naklonení. Navyše aj televízna sledovanosť v zámorí nebude pravdepodobne vysoká, keďže mnohé súboje sa budú hrať v skorých ranných hodinách tamojšieho času. Fasel počíta aj s možnosťou, že hokejisti z NHL neprídu na ZOH 2014. "Hokej nehrá iba 750 hokejistov v NHL"“ dodal Fasel.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Vladimír Ambrozek

Zdroj: sita/noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt