O miesto Slovana má záujem pätica mužstiev

Play-out, Piešťany-Žilina

Zdroj: SITA - Play-out, Piešťany-Žilina

03.05.2012 15:35 | Zástupcovia Piešťan, Spišskej Novej Vsi, Liptovského Mikuláša, Prešova a Senice deklarovali na poslednom zasadnutí Združenia oddielov a klubov I. hokejovej ligy v Hronseku svoj záujem hrať v najvyššej slovenskej súťaži.

Z extraligy odchádza do Kontinentálnej hokejovej ligy Slovan Bratislava a v nadnárodnej súťaži by chcel hrať aj HK Poprad. V extralige by malo aj v ďalšej sezóne hrať desať mužstiev a zástupcovia Pro-Hokeja, ktorý súťaž riadi, začínajú rokovania s potenciálnymi záujemcami.

"Podľa súťažného poriadku je termín na podanie prihlášok do slovenských súťaží do 15. mája. Dovtedy bude Pro-Hokej rokovať s prvoligovými klubmi a dovtedy bude jasné, koľko tímov pôjde o súťaž vyššie. Kto bude hrať extraligu a za akých podmienok, o tom rozhodne Pro-Hokej," informoval  športový riaditeľ Slovenského zväzu ľadového hokeja Roman Štamberský.

V Hronseku administratívne uzavreli ročník 2011/12 v druhej najvyššej súťaži a potvrdili model pre ďalší. V I. lige bude hrať dvanásť účastníkov systémom dvakrát doma, dvakrát vonku. Súťaž bude mať 44 kôl. "Doteraz sa hralo ekonomickým modelom, v ktorom boli mužstvá rozdelené do dvoch skupín na základe regionálneho princípu. Tento model sa mužstvám páčil, ale chceli súťaž opäť trochu zatraktívniť. Počet účastníkov sme tak ustálili na dvanásť," doplnil Roman Štamberský.

Autor: Tomáš Magáth

Zdroj: sita

Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt