19°
29.3.2024
Pánik už zasiahol do bojov o Stanley Cup

TAMPA BAY / - Hokejisti Tampy Bay nevyužili výhodu domáceho ľadu a v úvodnom súboji 1. kola play-off Východnej konferencie NHL podľahli Montrealu 4:5 po predĺžení.

Oba tímy odohrali hneď na úvod vyraďovacej časti takmer štyri kompletné tretiny. Víťazný gól strelil v 79. min krídelník hostí Dale Weise po skvelej prihrávke Daniela Briera spoza bránky. V tíme Tampy odohral vyše 20 minút slovenský útočník Richard Pánik, ktorý si pripísal dve strely a mínusový bod. V hosťujúcej bránke nebol Peter Budaj, ale podľa predpokladov Carey Price. "Vo svojich predstavách som takýto gól za svoj obľúbený tím strelil možno miliónkrát. Som rád, že sa to konečne stalo aj realitou," povedal Weise po svojom víťaznom zásahu pre server NHL. Bol pre neho prvým vo vyraďovacej časti NHL v kariére. "Bol som nekrytý, mal som dosť priestoru a času. Vedel som, že z tej pozície to musím trafiť," dodal Weise.

Tučniaci vyzliekli modrý kabát

Výhodu domáceho prostredia využili na Východe hokejisti Pittsburghu, ktorí zdolali Columbus 4:3. V 21. min po zásahu Dereku MacKenzieho v oslabení viedli hostia z Columbusu prekvapujúco 3:1, ale o ďalšie dve minúty už bolo vyrovnané. Rozhodnutie padlo z hokejky Brandona Suttera v deviatej minúte tretej tretiny. Ruský útočník Jevgenij Malkin absolvoval návrat do zostavy Penguins po 11 vynechaných zápasoch v závere základnej časti pre zranenie chodidla. Pripísal si hneď dve asistencie. Brankár Pittsburghu Marc-Andre Fleury predviedol 31 zákrokov a vychytal 46. víťazstvo v play-off v kariére. "Náš útok hral dobre, ale na druhej strane bol nebezpečný súper s dobre vyváženým tímom a skvelým brankárom. Toto bude ešte ťažká séria," povedal strelec víťazného gólu Brandon Sutter.

Aj do tretice sa v úvodný deň play-off zrodilo víťazstvo o jeden gól

V Západnej konferencii potvrdil Anaheim úlohu favorita proti Dallasu a zvíťazil 4:3. Keď v polovici zápasu Matt Beleskey v presilovke zvýšil na 4:0, zdalo sa, že hostia z Dallasu odídu z Honda Center s debaklom. Od tej chvíle však strieľali góly už len oni. Kanonier Tyler Seguin v 54. min znížil na 3:4, ale vyrovnať sa už dallaským „hviezdam“ nepodarilo.

1. kolo play-off NHL ročníka 2013/14 (hrá sa na 4 víťazstvá)

Východná konferencia - štvrťfinále:

Pittsburgh - Columbus 4:3 (1:2, 2:1, 1:0) - stav série: 1:0

Góly: 18. J. Jokinen (Malkin, Määttä), 22. Bennet (Niskanen, P. Martin), 23. Niskanen (Malkin, Crosby), 49. Brandon Sutter (Bennett, P. Martin) - 7. J. Johnson (Dubinsky), 18. Letestu (J. Johnson, Jenner), 21. MacKenzie

Tampa Bay - Montreal 4:5 po predĺžení (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1) - stav série 0:1

Góly: 11. Kučerov (J. T. Brown, Paquette), 34. Stamkos (Kostka), 28. Killorn (T. Johnson), 54. Stamkos (Killorn) - 11. Plekanec (Jemelin, Gallagher), 37. B. Gionta (Eller, Weaver), 46. Eller (B. Gionta), 52. Vanek (Desharnais, Jemelin), 79. Weise (Briere, Gorges)
Richard Pánik (Tampa Bay) odohral 20:37 min, 2 strely na bránku, 1 mínusový bod

Západná konferencia - štvrťfinále:

Anaheim - Dallas 4:3 (3:0, 1:2, 0:1) - stav série: 1:0

Góly: 2. Palmieri (Bonino, Winnik), 13. Getzlaf (Beleskey, Perry), 20. Perrealut (Maroon, Getzlaf), 30. Beleskey (Beauchemin, Selänne) - 37. Jamie Benn (Sceviour, Chiasson), 39. Sceviour (Eakin, Jordie Benn), 54. Seguin (Daley, Ničuškin)