17°
29.3.2024
Tatar prekonal Haláka, Islanders vyhrali nad Detroitom

NEW YORK / Štvorica slovenských hokejistov sa stretla v nedeľňajšom súboji NHL medzi New Yorkom Islanders a Detroitom (5:4).

Jaroslava Haláka prekonal po 39 sekundách Tomáš Tatar, v druhej minúte sa na ďalšom góle Red Wings podieľal Tomáš Jurčo, asistenciu si pripísal na druhej strane aj Ľubomír Visňovský. Islanders napokon po divokej prestrelke vyhrali 5:4. Už po 10 minútach bol stav nerozhodný 3:3, New York rozhodol o svojom víťazstve v druhej tretine, ktorú vyhral 2:1. Halák napokon zaznamenal 21 úspešných zákrokov. Aj napriek tomu, že na začiatku zápasu inkasoval gól z takmer každej druhej strely, najmä v tretej tretine svoj tím podržal.

"Chlapci nespanikárili ani za stavu 0:2. Začiatok nám síce vôbec nevyšiel, ale potom sme zabrali. Nebolo to pekné víťazstvo, ale dôležité sú body," povedal Halák. Tatar strelil svoj 28. gól v sezóne a je najlepším strelcom Detroitu.

Bodoval aj Marián Hossa, ktorý mal podieľ na víťaznom góle Jonathana Toewsa 31 sekúnd pred koncom zápasu Chicaga s Winnipegom (4:3). "Ťažká prehra. Bojujeme o play-off a prísť o body pár sekúnd pred koncom je kruté," povedal kapitán Winnipegu Andrew Ladd.

Dôležité víťazstvo zaznamenala Florida s Tomášom Kopeckým v zostave. V priamom súboji o play-off zdolala Ottawu 4:2 a priblížila sa jej na jediný bod v tabuľke Východnej konferencie. Florida je desiata s 85 bodmi, Ottawa má 86. Poslednú ôsmu postupovú priečku drží s 89 bodmi Boston, ktorý po predĺžení zdolal Carolinu 2:1. Kopecký strávil na ľade viac ako 11 minút a mal aj dve trestné minúty, kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral takmer 26 minút a trikrát vystrelil na bránku.