20°
29.3.2024
Vojnu plyšákov vyhrala Nitra. Je novým lídrom extraligy

NITRA / Hokejisti Nitry zvíťazili v piatkovom stretnutí 25. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy nad hráčmi Dukly Trenčín 4:2 a v tabuľke sa vyšvihli na líderskú pozíciu.

Papierové predpoklady začal napĺňať v 7. min Edmund Piačka, na ktorého nadviazal o päť minút neskôr Judd Blackwater. Hostia síce v prostrednej časti hry vyrovnali skóre, ale záverečná tretina opäť patrila domácim. V 54. min strelil svoj druhý gól v zápase Blackwater. Triumf Nitry spečatil v poslednej minúte Tibor Kutálek.

Nitra zvíťazila vo štvrtom dueli v rade, tretíkrát za sebou dvojgólovým rozdielom.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 25. kolo:

HK Nitra - Dukla Trenčín 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Góly: 7. E. Piačka (Bene), 12. Blackwater (M. Slovák, Laliberté), 54. Blackwater, 60. Kutálek - 25. Nemec (Vozdecký, D. Hudec), 35. Michal Hlinka (L. Novák, Holenda)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mrkva, Úlehla - Korba, Šefčík, 3377 divákov

Nitra: M. Valent - Milam, F. Kuzma, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, Buček, M. Novák - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Kutálek, Stümpel, H. Ručkay - Stloukal, J. Štefanka, Macík - E. Piačka, Bene, Bajtek
Trenčín: Chábera - D. Rehák, Holenda, P. Mikuš, Hatala, Drgoň, Ryzák, Zaremba, Nechala - Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák - T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - D. Hudec, Nemec, Vozdecký - M. Jakúbek, Švec, Koyš