Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Klocová začala s prípravou na olympijskú sezónu

Lucia Klocová

Zdroj: V.Kampf

26.10.2011 14:31 | Finalistka minuloročných majstrovstiev Európy v behu na 800 metrov Lucia Klocová (AK ZTS Martin) začala prípravu na novú sezónu, ktorej vrcholom budú olympijské hry v Londýne na prelome júla a augusta budúceho roku.

"V pondelok sme začali druhý týždeň prípravy na sústredení vo Vysokých Tatrách v hoteli FIS na Štrbskom Plese, kde budeme až do 5. novembra. Lucia sa však ešte predtým začala hýbať doma v Martine - bicyklovala sa, posilňovala. Tatranské sústredenie nám slúži na naštartovanie sa a nabehanie základných objemov," vysvetlil Klocovej dlhoročný tréner Pavel Slouka.

Slovenská osemstovkárka uplynulú sezónu ukončila pre zdravotné problémy predčasne hneď po majstrovstvách sveta v juhokórejskom Dägu, kde svoju púť zavŕšila už piaty raz v rade v semifinále.

"Po šampionáte sa dávala zdravotne dokopy. Absolvovala napríklad liečebný pobyt v Piešťanoch a tiež rádioterapiu v Ružomberku," informoval tréner Slouka.

Na sústredení vo Vysokých Tatrách je okrem Lucie Klocovej aj Jozef Pelikán a ďalších približne 15 slovenských mládežníckych reprezentantov v bežeckých disciplínach.

Autor: Vladimír Ambrozek

Zdroj: sita

Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt