Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intezívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Barteková získala na AMS bronz a teší sa na oddych

Zdroj: TV JOJ

07.09.2012 16:16 | Tretiu medailu pre Slovensko na 4. akademických majstrovstvách sveta v športovej streľbe v ruskej Kazani vybojovala Danka Barteková (SŠŠR MV SR).

Bronzová olympijská medailistka z Londýna 2012 si v piatkovej súťaži vystrieľala 3. miesto, keď v kvalifikácii trafila 66 (24-23-19) a vo finále 23 terčov. Rovnaký celkový súčet 89 terčov dosiahla aj Ruska Nadežda Konovalovová, ale 27-ročná Slovenka ju zdolala v dodatočnom k.o. rozstrele 2:1. Zaujímavosťou je, že aj na nedávnych OH v britskej metropole rozhodla Barteková o zisku bronzu v rozstrele a tiež s ruskou reprezentantkou - Marinou Belikovovou (4:3).

Zverenka trénera Juraja Sedláka má po piatkovom úspechu v zbierke z AMS už tri medaily (0 - 2 - 1), k striebram z Plzne 2003 a Pekingu 2008 pridala v Kazani 2012 bronz. Druhá slovenská skeetarka Monika Zemková obsadila 9. pozíciu (60).

"Bola som veľmi unavená, ale tento bronz som doslovne zo seba ´vyžmýkala´, už keď som sem išla cez pol sveta. Som spokojná, podarilo sa mi vyhrať ďalší rozstrel o medailu. Mali sme veľmi ťažké podmienky, fúkal vietor, navyše v Kazani je náročná strelnica. Počasie sa počas súťaže menilo, preto boli nižšie výsledky. Už sa teším na oddych," uviedla D. Barteková.

V ľubovoľnej malokalibrovke 3x40 sa z trojice Slovákov najvyššie umiestnil Zdeněk Čadek na 13. mieste (1148 b.). Družstvo SR skončilo až deviate, keď doplatilo na to, že Zoltán Baláž po odstrieľaní položiek v polohe ležmo v pretekoch už nepokračoval.

Autor: Vladimír Ambrozek

Zdroj: sita/noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt