Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Degenkolb so štvrtým triumfom na Vuelte, vedie Rodríguez

Zdroj: TV JOJ/reuters

28.08.2012 19:52 | Nemecký cyklista John Degenkolb sa stal časom 4:47:24 h víťazom utorkovej desiatej etapy pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Ponteareasu do Sanxenxa a merala 190 km.

Pre jazdca tímu Argos-Shimano to bol už štvrtý triumf v tohtoročnej edícii. "Záverečný špurt bol skutočne náročný a v posledných metroch to bol veľký boj. Etapa sama o sebe nebola ťažká, pretože sme po celý čas kontrolovali preteky. Tím odviedol dobrú prácu. Hovorím to stále, ale je to pravda. Musím chlapcom poďakovať," povedal víťazný Degenkolb. Na druhom mieste skončil Francúz Nacer Bouhanni z FDJ-Big Mat, tretí prišiel do cieľa taliansky cyklista Daniele Bennati zo zoskupenia RadioShack-Nissan. Obaja mali rovnaký čas ako víťaz.

V priebežnom celkovom hodnotení stále vedie španielsky pretekár tímu Kaťuša Joaquim Rodríguez s 53-sekundovým náskokom pred Britom Christopherom Froomom zo Sky. Na tretej pozícii je Španiel Alberto Contador (Saxo Bank-Tinkoff Bank) s minútovým mankom.

Výsledky - Vuelta a Espaňa:

10. etapa (Ponteareas - Sanxenxo, 190 km): 1. John Degenkolb (Nem.) Argos-Shimano 4:47:24 h, 2. Nacer Bouhanni (Fr.) FDJ-Big Mat, 3. Daniele Bennati (Tal.) RadioShack-Nissan, 4. Gianni Meersman (Belg.) Lotto Belisol, 5. Manuel Cardoso (Portug.) Caja Rural, 6. Lloyd Mondory (Fr.) AG2R La Mondiale - všetci čas ako víťaz

Poradie po 10. etape: 1. Joaquim Rodríguez (Šp.) Kaťuša 39:32:23 h, 2. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +53 s, 3. Alberto Contador (Šp.) Saxo Bank-Tinkoff Bank +1:00 min, 4. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +1:07, 5. Robert Gesink (Hol.) Rabobank +2:01, 6. Daniel Moreno (Šp.) Kaťuša +2:08.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Vladimír Ambrozek

Zdroj: sita/noviny.sk/tv joj

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt