Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Poznáte Disc Golf? Boli sme si zahrať na 12 jamkovom ihrisku

23.08.2011 09:20 | Discgolf je najpopulárnejšia individuálna hra s lietajúcim tanierom (diskom). Snahou hráča je dosiahnuť cieľ na čo najmenší počet hodov. Tým cieľom je v discgolfe špeciálny kôš (disccatcher).

Nie každému je tento šport, ktorý si získava čoraz viac fanúšikov, známy. Preto sme prijali pozvanie vyskúšať si ho na vlastnej koži, je totižto spojený s relaxom v krásnej prírode...

"Ihrisko vzniklo v máji v roku 2010  ako výsledok dlhoročného snaženia a prehovárania rôznych ľudí.  Nakoniec sa mi podarilo prehovoriť Mestské  lesy Bratislava. Ihrisko je v Mariánke a už dlhší čas aj funguje. Dokonca sa nám podarilo založiť aj discgolfovú ligu, do ktorej sa môže zapojiť prakticky ktokoľvek  a nepotrebuje minúť na to ani cent, aby si zahral, keďže na ihrisku sa nachádzajú aj disky, ktoré je možno použiť k hre úplne bezplatne", povedal pre noviny.sk Martin Krička, zakladateľ ihriska.

Zdroj: noviny.sk - Nové Disc Golfové ihrisko na Malom Slavíne

Pravidlá

Disk sa hádže z určených „odhodísk“ (tee off), ktorých na lete ku košu vzdialeného v priemere 50-150m sprevádzajú rôzne prekážky (stromy, kríky, jazierko, potok, výškové prevýšenia). Víťazom je tá osoba, ktorej sa podarí celé ihrisko spočívajúce prevažne z 9 a 18 „jamiek“ odohrať na čo najmenej hodov, pričom:

Par je „jamka“ zahraná na tri hody
Birdie – ak sa podarí na dva hody
Bogey – ak na štyry hody
Double bogey ak na päť

Hole in one alebo Ace ak sa podarí na jeden hod. (Terminológia teda pochádza z klasického golfu). Disky sa od ostatných lietajúcich tanierov líšia veľkosťou (priemer iba 20-22cm), ale hlavne svojou rôznorodosťou, na základe ktorej rozdeľujeme disky najskôr podľa dĺžky hodu na:

Driver používajúci hlavne na najdlhšie hody z tee off
Mid-Range určený na stredné vzdialenosti
Approach používajúci na krátke presné hody ku košu
Putter, ktorým zakončujeme do koša.

 

Autor: Vladimír Ambrozek

Zdroj: noviny.sk

Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt