Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intezívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

V Šuranoch pobeží aj Loupežník Lotrando a Zagroškudla

Kôň + stajňa

Zdroj: sita - Kôň + stajňa

03.05.2012 14:04 | Na nedeľňajšom tradičnom májovom dostihovom mítingu v Šuranoch (14.00 h - 17.00 h) pod taktovkou TJ Slávia Šurany okolo bratov Jána a Karola Cagáňovcov sa v štyroch rovinových a troch skokanských súpereniach predstaví dovedna 51 koní.

Na štartovej listine Ceny primátora mesta Šurany - Memoriálu Jána Komoru (steeplechase, 3900 m, pre 5-ročné a staršie kone, dotácia 1600 eur, 16.00 h) so sedmičkou uchádzačov figurujú aj Loupežník Lotrando (jazd. Zdeněk Bodlák) a Zagroškudla (jazd. Petr Tůma). Ako favorit sa javí Marquis (jazd. Miroslav Stančík) zo stajne FeD rodiny Hricovcov. Zverenec Jozefa Chodúra triumfoval na tejto dráhe predvlani medzi rovesníkmi a minulý rok skončil tesne druhý za domácim Hidalgom, ktorý teraz absentuje. V sedle ťažko odhadnuteľného Saturnina, ktorý nedokončil svoje predchádzajúce štyri vystúpenia, ale v sezóne 2010 triumfoval v Budapešti a kedysi bol druhý v talianskom teste o 68 200 eur, bude víťaz Veľkej pardubickej steeplechase 1992 s Quirinusom Jaroslav Brečka.

Medzi šiestimi aktérmi Ceny Loko Trans Slovakia (rovina, III. kat., 1800 m, pre 3-ročné a staršie kone, dotácia 1600 eur, 16.30 h) je aj obhajkyňa prvenstva Kalsha (maj. Cintula Stav, tr. Pavel Kalaš, am. Petra Cintulová), ktorá vlani ešte zvíťazila pre Autoopravovňu Petra Strniska.

Autor: Vladimír Ambrozek

Zdroj: sita

Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt