15°
28.3.2024
Varga v Riu po kolízii na bicykli nechal kožu na asfalte

RIO DE JANEIRO / Slovenský reprezentant Richard Varga nedokončil predolympijské kvalifikačné preteky triatlonistov v brazílskom Riu de Janeiro a nepripísal si ďalšie body v boji o účasť na najväčšom sviatku športovcov pod piatimi kruhmi v budúcom roku.

Dlhodobo najlepší slovenský triatlonista Varga odstúpil z nedeľňajších pretekov počas cyklistickej časti, keď dovtedy figuroval vo vedúcej 11-člennej skupine. Podrobnosti pridal jeho manažér Michal Varga: "Richard musel odstúpiť, lebo mal kolíziu vo štvrtom alebo piatom kole cyklistickej časti s talianskym reprezentantom Alessandrom Fabianom. Obaja skončili v nemocnici, ale Richard by mal byť v poriadku," uviedol Michal Varga.

Richard Varga neskôr na svojej facebookovej prezentácii z nemocnice upokojujúco napísal: "Som rád, že to nedopadlo horšie. Nechal som veľa kože na asfalte v Riu, ale našťastie sa to zaobišlo bez zlomeniny."

Richardovi Vargovi patrila pred pretekmi v Riu v kvalifikačnom rebríčku o účasť na OH 18. priečka, teraz klesol o dve miesta. Druhá olympijská účasť by mu vzhľadom na platné kvalifikačné kritériá nemala uniknúť. Najbližšie by sa mal 26-ročný Bratislavčan predstaviť na vrcholnej úrovni 23. augusta v pretekoch Svetovej triatlonovej sére vo švédskej metropole Štokholme.

Som rad, ze to dnes nedopadlo horsie. Nechal som vela koze na asfalte v Riu, ale nastastie bez ziadnej...

Posted by Richard Varga on 2. august 2015

V silnej konkurencii mužov sa v dejisku OH 2016 presadil španielsky favorit Javier Gómez. Štvornásobný majster sveta ITU zvíťazil s náskokom 14 sekúnd pred Francúzom Vicentom Luisom. Tretí skončil s odstupom 35 sekúnd za víťazom Juhoafričan Richard Murray. Úradujúci olympijský víťaz, Brit Alistair Brownlee, skončil desiaty. Súťažilo sa na olympijských vzdialenostiach 1,5 km plávanie (1 kolo), 41,6 km na bicykli (8 kôl) a 10 km záverečný beh (4 kolá) pri vysokej teplote 32°C.

Medzi ženami zvíťazila americká suverénka Gwen Jorgensenová pred Britkami Non Stanfordovou a Vicky Hollandovou. Dvanáste víťazstvo z vrcholných pretekov v sérii znamená pre 29-ročnú Jorgensenovú zároveň istotu miestenky na OH 2016.