Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Prekvapenie US Open Burdettová vyhrala 65-tisíc, ale nedostane ich

Burdettová

Zdroj: Mallory Burdettová

30.08.2012 11:24 | Americká tenistka Mallory Burdettová je jedným z najpríjemnejších prekvapení tohtoročného grandslamového US Open. Dvadsaťjedenročná vysokoškoláčka postúpila v New Yorku už do 3. kola, v ktorom ju čaká Ruska Maria Šarapovová.

Hrá zadarmo ako amatérka

Za víťazstvá v prvých dvoch kolách by mala dostať šek na 65-tisíc dolárov, ale tie na jej konto nepoputujú. Ako študentka psychológie na univerzite v Stanforde má amatérsky status a nemôže za šport získavať financie.

"Už som si to overovala. Ak mám správne informácie, po začiatku turnaja už svoj status meniť nemôžete. Je to definitívne. Som amatérka," povedala Burdettová, ktorá sa medzi 32 najlepších dostala víťazstvom 6:2, 6:4 nad Luciou Hradeckou.

V rebríčku WTA na 252.mieste

Burdettovej patrí vo svetovom rebríčku 252. priečka, na US Open hrá s voľnou kartou. Súboj so Šarapovovou bude vrcholom jej doterajšej kariéry. "Bude to pre mňa cenná skúsenosť. Vždy som Mariu sledovala. Pamätám si, že som sedela s trénerom po jej víťazstve vo Wimbledone v roku 2004 a rozoberali sme jej hru. Bude to zaujímavé a verím, že ma to posunie dopredu," povedala Burdettová, ktorá proti favoritke bude chcieť využiť aj skúsenosti zo štúdia psychológie. Stretnutie sa bude hrať na vyše 20-tisícovom Kurte Arthura Asha, čo mnohých hráčov znervózňuje.

"Maria hráva na podobných dvorcoch pravidelne. Mnohí hráči sú nervózni pri vstupe na tento kurt. Potrebujete veľkú mentálnu silu, aby ste tieto zápasy zvládli. Maria ju má," dodala Burdettová.

Autor: Vladimír Ambrozek

Zdroj: sita/noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt